Premiera i sylwester w Teatrze Małym

Trzeciego grudnia przypadał Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Z tej okazji Teatr Mały w Tychach przygotował na premierę niezwykłego spektaklu „Wyspa mojej siostry”. Spektakl powstał w ramach rodzinnego, integracyjnego projektu artystycznego.

„Wyspa mojej siostry” to książka Katarzyny Ryrych opisująca przygody dwóch sióstr, z których jedna jest trochę „inna” – żyje we własnym świecie, do którego wprowadza nas jej młodsza siostra. W oparciu o książkę i cykl rodzinnych warsztatów, które odbyły się w okresie wakacyjnym w Teatrze Małym, dramaturżka Justyna Lipko-Konieczna stworzyła scenariusz spektaklu. Powstała twórcza kooperatywa artystów i artystek skupionych na co dzień wokół ŚDS św. Faustyny w Tychach oraz zespołu Teatru Małego, która podjęła się próby zbudowania inicjatywy artystycznej ponad sprawnościami.

Nasz spektakl pokazuje, że inny nie jest ani lepszy, ani gorszy, jest po prostu inny… Pracując twórczo z grupą, chcieliśmy nie tylko rozbroić kategorię „inności” – mówi pomysłodawczyni i reżyserka spektaklu Joanna Piwowar-Antosiewicz.

Na Wyspę… zapraszamy całe rodziny – spektakl jest adresowany do widzów od lat 8.

To nie jedyna warta uwagi propozycja Teatru Małego w grudniu. Jak co roku w teatrze będzie można spędzić sylwestrowy wieczór. W ramach Sceny Konesera 31 grudnia zapraszamy na spektakl „Kochana Wisełko, Najdroższy Zbyszku” w reżyserii mistrza komedii Mikołaja Grabowskiego. Przedstawienie, w brawurowym wykonaniu Katarzyny Krzanowskiej i Jacka Romanowskiego, stanowi wypełnioną inteligentnym dowcipem podróż po korespondencji Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta. Doskonała gra aktorska, zabawne, charakteryzujące się niebywałą maestrią teksty, epistolarny flirt dwóch mistrzów pióra i krajobraz historyczny Polski drugiej połowy XX w. to przepis na udaną sylwestrową zabawę. Po spektaklu na widzów czekać będzie noworoczny toast.

Sylwia Witman

GALERIA


Share