Fantastyczne światy 

2 listopada Tichauer Art Gallery pożegna się z wystawą „Beksiński na Śląsku”, która gościła tam od czerwca. Ale już od 18 listopada tą industrialną przestrzeń wypełnią obrazy trzech twórców, którzy zabiorą swoich odbiorców w podróż po fantastycznych światach.

Wystawa „Przestrzeń pełna wyobraźni” to godna następczyni płócien mistrza Beksińskiego na ścianach Tichauer Art Gallery. Prace Tomasza Sętowskiego, Rafała Olbińskiego i Jarosława Kukowskiego to prawdziwa uczta dla miłośników malarstwa oscylującego wokół surrealizmu, realizmu magicznego i symbolizmu. 

Rafał Olbiński to malarz, grafik i  wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach plakacista. Od 1997 do 2003 r. regularnie tworzył okładki miesięcznika „Charaktery”. Współpracował z takimi pismami jak „The New York Times”, „Newsweek”, „Bloomberg Businessweek” czy „Der Spiegel”. Jego prace są eksponowane w licznych galeriach i muzeach: Bibliotece Kongresu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Toyamie, Carnegie Foundation w Nowym Jorku i Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Tomasz Sętowski ma w dorobku ponad 100 wystaw indywidualnych. Jego prace znajdują się m.in. w Muzeum Sztuki Fantastycznej w Szwajcarii, Muzeum w Abu Dabi i Inter Art Gallery w Nowym Jorku. Co roku jego twórczość zdobi ściany na największym w Europie pokazie realizmu magicznego Dreamscape w Amsterdamie, gdzie swoje malarstwo prezentuje dwudziestu najwybitniejszych artystów tego nurtu.

Prace Jarosława Kukowskiego określane są mianem surrealizmu lub też fotorealizmu. Tworzy w technikach rysunku oraz malarstwa olejnego. Charakterystycznym dla niego efektem malarskim jest trompe l’oeil – złudzenie trójwymiarowości odbierane przez widza. W swojej twórczości Kukowski porusza tematy moralne oraz społeczne dotyczące śmierci i przemijania.

Wystawa „Przestrzeń pełna wyobraźni” będzie dostępna dla zwiedzających od 19 listopada. Wernisaż – 18 listopada. 

SW

GALERIA


Share