Gwiazdy na podziemnej scenie

Rusza intensywny sezon koncertowy w Underground Pubie. Będą ostre brzmienia rockowe i punkrockowe, reggae, dub i hip-hop. Na scenie – czołowi polscy muzycy tych nurtów.

Na początku października podziemna scena zaprosi jednak nie na koncert, a na stand-up. Ta komediowa forma jednoosobowego występu opierająca się na monologu na żywo przed publicznością w ostatniej dekadzie zyskała w Polsce ogromną popularność. W Underground Pubie wystąpi ze swoim programem Marcin Zbigniew Wojciech.

Miłośnicy mocnych brzmień i starego dobrego punk rocka z pewnością nie powinni przegapić koncertu Moskwy. Grupa zadebiutowała w 1984 r. na festiwalu w Jarocinie, a rok później wystąpiła tam już jako gwiazda. Lider grupy, Paweł Gumola, został bohaterem nakręconego w 1986 r. filmu telewizji BBC My Blood Your Blood. Warto zobaczyć i posłuchać, jak grupa radzi sobie na scenie po blisko czterech dekadach działalności. Moskwie będzie towarzyszył tego wieczoru zespół The Thinners.

Dla tych, którzy lubią łagodniejsze klimaty i jamajskie rytmy, w Undergroundzie wystąpi Mesajah – wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor, członek zespołu Natural Dread Killaz, który z powodzeniem realizuje także karierę solową.

Rymy, rytm i mocne teksty będą rozgrzewać publiczność za sprawą Peji i Grubsona. Obydwaj należą do najpopularniejszych wykonawców nurtów rapu i hip-hopu.

Pod koniec miesiąca kolejna torpeda, tym razem Luxtorpeda – grupa powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego chociażby z Acid Drinkers. Zresztą Luxtorpedy, podobnie jak wcześniej wymienionych artystów, szeroko przedstawiać nie trzeba. Polecam sprawdzić wszystkie październikowe propozycje Undeground Pubu w naszym kalendarium. A to nie koniec, w listopadzie zagrają m.in. Armia i Decapitated. Jesienna oferta koncertowa podziemnej tyskiej sceny jest naprawdę imponująca.

Sylwia Witman

Wszystkie wydarzenia Underground Pubu znajdziecie w zakładce kalendarium.

 

GALERIA


Share