XVII Edycja Konkursu „Jesteśmy dumni z Polski”

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym, który od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Ruszyła XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Jesteśmy dumni z Polski” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach oraz Urząd Miasta Tychy.

W konkursie mogą wziąć udział wychowankowie placówek wychowania pozaszkolnego, placówek kulturalnych, uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Główną ideą konkursu jest utrwalanie i przechowywanie w pamięci chlubnych dziejów historii i kultury Polski oraz wychowywanie w duchu szacunku dla wartości narodowych, patriotycznych i rodzinnych.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do: Powstań Śląskich, twórczości artystów rodu Kossaków (Juliusza, Wojciecha, Jerzego i Karola, Zofii Kossak-Szatkowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Magdaleny Samozwaniec), osiągnięć wielkich Polaków i Polek w dziedzinie kultury, nauki i sportu, ważnych wydarzeń i miejsc historycznych. Dla dzieci w wieku 4-9 lat tematem są baśnie i legendy polskie.

Udział w konkursie jest BEZPŁATNY!

Na prace czekamy do 27 października 2022 roku. Posiedzenie jury zaplanowano na 4 listopada 2022 roku. Autorzy najlepszych i najciekawszych prac zostaną nagrodzeni i wyróżnieni lub zakwalifikowani do wystawy pokonkursowej. Opublikowanie wyników na stronie MDK 1 powinno nastąpić do dnia 15 listopada 2022 roku. Wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród odbędzie się 30 listopada 2022 roku.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w Regulaminie konkursu

GALERIA


Share