VII Edycja Konkursu „Nad nami Orzeł Biały”

Przed nami kolejna odsłona Konkursu Pieśni Patriotycznej i Historycznej, której uczestnikami mogą być uczniowie i wychowankowie wszystkich typów placówek.

Zapraszamy do udziału w siódmej edycji Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Historycznej „Nad nami Orzeł Biały”, organizowanego wspólnie przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków wraz z Tyskim Chórem Mieszanym Presto Cantabile, Wojskowym Centrum Rekrutacji w Tychach, Miejskim Centrum Kultury w Tychach i Urzędem Miasta Tychy.

W konkursie mogą brać udział soliści i zespoły z placówek wychowania pozaszkolnego, placówek kulturalnych, przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Głównymi celami konkursu jest kształtowanie postaw i pogłębianie uczuć patriotycznych oraz popularyzacja pieśni patriotycznych i historycznych wśród dzieci i młodzieży. To także doskonała okazja do rozwijania swoich zdolności muzycznych.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie dwóch utworów (przedszkola mogą zaprezentować jeden utwór), pieśni lub piosenki o charakterze patriotycznym, nawiązujących do wydarzeń historycznych i polskich tradycji narodowych oraz pieśni powstańczych, upamiętniających Powstania Śląskie.

Udział w konkursie jest Bezpłatny!

Na zgłoszenia czekamy do 26 października 2022 roku do godz. 12.00. Eliminacje odbędą się 8 i 9 listopada 2022 roku, natomiast podsumowanie, wręczenie nagród i koncert galowy 30 listopada 2022 roku. O ewentualnych zmianach w zakresie sposobu przeprowadzenia konkursu informacje będą na bieżąco umieszczane na stronie MDK1 oraz na profilu placówki na Facebooku.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie konkursu.

GALERIA


Share