Dla Tych zagrają! Znamy zwycięzców

W minioną sobotę, 11 czerwca na Dzikiej Plaży, odbył się koncert finałowy Dla Tych zagrają – przegląd tyskich zespołów muzycznych. Wiemy już, który zespół zagra podczas festiwalu Rock na Plaży.

Podczas finałowego koncertu mieliśmy przyjemność usłyszeć takie zespoły, jak:
Double Blind
ExoMooN
KASIA SKIBA i JA
Petrykora
skrawki

Wyłonienia zwycięzców dokonało Jury w składzie:
Tomasz Kasprzyk – muzyk, kompozytor, producent muzyczny, inżynier dźwięku i multiinstrumentalista, a także dziennikarz radiowy (Radio ZET, Antyradio) i telewizyjny
Jarosław Toifl – producent muzyczny i realizator dźwięku MAQ Records
Małgorzata Król – Dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

„Nagrodę Jury”, czyli nagranie teledysku oraz kwalifikację do Przeglądu Ogólnopolskiego Konkursu „Rock na Plaży” otrzymał zespół Kasia Skiba i Ja. Kto kryje się pod tą nazwą? Charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów Kasia Skiba, oraz Wojtek „Boogie” Bajer, odpowiedzialny za instrumenty klawiszowe, elektronikę i kompozycje. Swoją muzykę określają jako alter-pop. Jest to mieszanka wybuchowa ich osobowości i fascynacji muzycznych, gdzie mechaniczny beat łączy się z akustycznymi instrumentami, Indie poznają Islandię, a jazzowe harmonie Boogie’go przeplatają się z rymowankami słownymi Kasi. W 2018 roku wydali swój debiutancki krążek „Kasia Skiba i Ja”, mają za sobą sporo zagranych koncertów, m.in. Pod Jaszczurami, w gliwickiej Arenie i na antenie śląskich stacji radiowych. Na pewno jeszcze o nich usłyszycie!

Laureatem „Nagrody Publiczności” został zespół Petrykora, który otrzymał największą liczbę głosów słuchaczy, obecnych na Dzikiej Plaży podczas koncertu finałowego.
Jak sami o sobie piszą: Petrykora to szalenie wciągająca jazda bez trzymanki (zgadzamy się). Zróżnicowany repertuar, oparty na gitarowych riffach sprawi, że zarówno fani mocniejszego brzmienia, jak i spokojniejszej melodii, z pewnością znajdą coś dla siebie. Zespół powstał w 2020 roku w Tychach i dopiero się rozpędza. Ma za sobą wiele udanych koncertów i za pewne wiele jeszcze przed sobą. W oka mgnieniu przeniesie was w inny świat i pozwoli na nowo odkryć muzykę.
Petrykorę tworzą: Łukasz Natonik, Jacek Góral, Kamil Rdzanek, Jacek Majdiuk.

Gratulujemy wszystkim zespołom. Byliście świetni!

GALERIA


Share