Hit na Dzień Dziecka

Nazywam się Lisa. Jestem dziewczynką, to chyba od razu widać z imienia. Mam siedem lat i wkrótce skończę osiem.

Tymi słowami zaczyna się jedna z najpopularniejszych i najbardziej kultowych dziecięcych powieści. Sceniczną adaptację „Dzieci z Bullerbyn” przygotował Teatr Mały w Tychach.

Gdy Teatr Mały ogłosił casting do spektaklu, zgłosiło się kilkadziesiąt dzieci z całego regionu. Zainteresowanie tą produkcją przerosło nasze oczekiwania – mówi Anna Białoń, edukatorka teatralna i reżyserka przedstawienia. To ona przez ostatnie miesiące przygotowywała wybraną w castingu trzynastoosobową grupę do przedstawienia. Młodym artystom na scenie towarzyszą doświadczeni aktorzy, od dawna współpracujący z tyską sceną: Iwona Loranc, Anna Buczkowska i Andrzej Warcaba.

Chcieliśmy dać możliwość przeżycia niesamowitych chwil w teatrze jak największej grupie – wyjaśnia Paweł Drzewiecki, dyrektor Teatru Małego. Ostatecznie na scenie zobaczymy szesnastu aktorów. Niezwykłe osobowości młodych aktorów sprawiły, że zdecydowaliśmy o podwójnej obsadzie sześciorga ról dziecięcych. Cieszę się również, że nasze zaproszenie przyjęli aktorzy zawodowi, którzy traktują młodych wykonawców z ogromnym profesjonalizmem i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem.

Na scenie nie brakuje dobrej zabawy i dowcipnych dialogów, bo autorka książki – Astrid Lindgren – jak mało kto potrafiła pokazać dziecięcy dowcip, charakter małych łobuziaków i zabawne historie. „Dzieci z Bullerbyn” bawią i wzruszają czytelników na całym świecie już od ponad 70 lat. Przedstawienie będzie dla tyskich widzów okazją do międzypokoleniowego spotkania, gdzie każdy dorosły znów poczuje się dzieckiem.

Premiera spektaklu „Dzieci z Bullerbyn” już 4 czerwca. 1 czerwca odbędą się pokazy przedpremierowe dla
grup zorganizowanych.

oprac. Sylwia Witman

GALERIA


Share