Tyska Gala Kultury

Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba podczas gali rozdania nagród uhonorował artystów i aktywistów, którzy w ostatnim czasie wnieśli wiele w rozwój kulturalny naszego miasta.

Nagrody, które właśnie wręczyliśmy stanowią najwyższy wyraz uznania dla dokonań wszystkich laureatów. Wasza pasja i ciężka praca sprawiają, że nasze miasto jest postrzegane jako miejsce o dużym potencjale twórczym, jako miasto nowoczesne, otwarte na nowatorskie pomysły oraz działania. Życzę, by przyznane dziś nagrody, były dla was nie tylko wyróżnieniem, ale także motywacją do dalszej pracy.

Andrzej Dziuba

Nagrody otrzymali:

– za stworzenie własnego niepowtarzalnego języka wypowiedzi artystycznej, który twórczo wpisuje się w społeczność lokalną – Grupa Artystyczna Teatr T.C.R.

– za budowanie szerokich partnerstw w obszarze dziedzictwa kulturowego Tychów – Aleksandra Matuszczyk dyrektor Muzeum Miejskiego w Tychach

– za kreacje aktorskie w ramach wyprodukowanego przez Teatr Mały w Tychach projektu „Zapiski z zamknięcia” oraz twórcze utożsamianie się z miejscem, z którego się wywodzi – Kamilla Baar

– Tyskim ambasadorem kultury został Mateusz Krzyżowski. Na ostatniej gali otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury, ale od tego czasu osiągnął kolejne sukcesy. Odwiedza sale koncertowe na całym świecie, będąc bez wątpienia niezaprzeczalnym artystycznym ambasadorem tyskiej kultury.

źródło: tychy.pl

GALERIA


Share