Fortepian plenerowy Cadenza – przyjdź i zagraj!

W ostatnich latach obserwujemy trend wprowadzania sztuki do przestrzeni miejskiej. Muzyka na stałe wpisała się w krajobraz ulic i od zawsze towarzszy ich gwarowi. Do tej pory jedynym utrudnieniem były warunki atmosferyczne.

„Misją Cadenzy jest wprowadzanie radości we wspólnych przestrzeniach dzięki sile muzyki.” – hasło to przewodzi marce Cadenza od początku i jest jednocześnie kwintesencją idei, z której narodził się pomysł skonstruowania ogólnodostępnego instrumentu, odpornego na czynniki zewnętrzne.

Fortepian ten stanie na placu K.K. Baczyńskiego, by każdy, kto ma ochotę zyskał nieograniczony dostęp do instrumentu. Zachęcamy więc każdego, kto praktykuje grę lub jest na etapie nauki gry na instrumentach klawiszowych, aby skorzystał z tej niepowtarzalnej okazji i podzielił się swoim muzycznym talentem z mieszkańcami. Fortepian będzie dostępny dla tyszan od 30 kwietnia do 15 maja w godzinach nie wykraczających poza czas trwania ciszy nocnej z wykluczeniem zaplanowanych koncertów, których harmonogram prezentujemy poniżej.

PROGRAM:
30 kwietnia
godz. 17.00
„Film w improwizacjach” – autorskie improwizacje na tematy filmowe
Henryk Jan Botor
1 maja godz. 17.00
Autorskie kompozycje, improwizacje i aranżacje Hani Derej i Przyjaciół
2 maja godz. 17.00
„Pogoda ducha” – polskie przeboje w kameralnych aranżacjach Agnieszki Zimnej i Piotra Pudełki
3 maja godz. 17.00
„Jacek Kaczmarski o wolności”
Mateusz Nagórski – śpiew, gitara
Miłosz Wośko – fortepian
Marta Huget-Skiba – skrzypce
Joanna Urbańska-Mikszta – wiolonczela
Jakub Mietła – akordeon
14 maja godz. 18.00
Mateusz Krzyżowski – fortepian

foto. Kamil Peszat

GALERIA


Share