Trzecie wydanie „Ram Kultury” – tyskiego informatora kulturalnego

„Ramy Kultury” to miesięcznik zawierający informacje o wydarzeniach kulturalnych w mieście. Sprawdź w najnowszym numerze, co ciekawego wydarzy się w listopadzie!

Listopad, chociaż z natury raczej chłodny, w kulturze zapowiada się gorąco. Warto już teraz zaplanować swój kalendarz, by nie przegapić najciekawszych propozycji.  Przede wszystkim czekają nas dwa festiwale. Orkiestra AUKSO już po raz czwarty zaprosi na spotkanie z muzyką współczesną w nieoczywistych połączeniach i aranżacjach – czyli na festiwal Auksodrone.

Mistrzowskie, ale też nowatorskie pokazy aktorskie i reżyserskie czekają na publiczność, która odwiedzi 47. już Tyskie Spotkania Teatralne.  Listopad to także miesiąc, w którym wspominamy tych, których nie ma już z nami. W tym  numerze poświęcamy słowo pamięci Andrzeja Marii Marczewskiego, byłego dyrektora Teatru Małego w Tychach, który ostatnie – jak się okazało – miesiące swojego życia poświęcił realizowaniu niepisanego testamentu matki – przygotował do wydania jej wspomnienia z okresu Powstania Warszawskiego.

Interesująco zapowiadają się także tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada zachęcamy do wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego wraz z Orkiestrą Dętą KWK „Piast” oraz chórem „Cantate Deo” – pod Pomnikiem Niepodległości przy al. Niepodległości 49 (obok Urzędu Miasta), w samo południe. Po oficjalnej części będzie można wziąć udział w warsztatach dla rodzin oraz obejrzeć wystawę militariów.

Tego samego dnia po zmroku (o godz. 18.30) na budynku Urzędu Miasta zostanie wyświetlony wyjątkowy pokaz multimedialny „Światło cieni”, przygotowany przez artystów z Kopaniszyn Studio. Magda i Michał Kopaniszyn to absolwenci katowickiej ASP, autorzy wielu realizacji filmowych i murali w przestrzeniach miast i laureaci nagród. Z powodzeniem łączą sztukę z technologią, uzyskując spektakularne efekty. Na 11 listopada przygotowali prezentację dedykowaną specjalnie naszemu miastu. Warto wybrać się na wieczorny spacer i zobaczyć efekty. Polecamy!

Wydawca: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26, 43-100 Tychy, tel. 32 438 20 61,
e-mail: redakcja@mck.tychy.pl
Redaktor naczelna: Sylwia Witman, e-mail: ramykultury@kultura.tychy.pl
Zespół: Daria Gawrońska, Małgorzata Król, Aleksandra Matuszczyk, Agnieszka Woszczyńska
Korekta: Marta Rosół
Layout: Aleksandra Krupa i Bartek Witański Blank Studio, Marcin Kasperek KlarStudio
Skład i łamanie: Marcin Kasperek KlarStudio
Druk: Drukarnia AA Print, Mikołów
Nakład: 3.000 egz.

Miesięcznik znaleźć można we wszystkich instytucjach kultury, szkołach średnich, młodzieżowych domach kultury, klubach osiedlowych, urzędach oraz wybranych restauracjach. Szczegółowa lista punktów dystrybucji znajduje się TUTAJ.

WYDANIE LISTOPADOWE

GALERIA


Share