Ramy Kultury – tyski informator kulturalny

Koncerty, wystawy, spektakle – to i wiele innych czeka nas w nowym sezonie. Aby nic Wam nie umknęło, wszystkie informacje zamknęliśmy w „Ramach Kultury” – nowym bezpłatnym miesięczniku!

1 września do wielu punktów na terenie miasta trafiły „Ramy Kultury” – miesięcznik, zawierający informacje o wydarzeniach kulturalnych w mieście organizowane przez instytucje miejskie, ale nie tylko. Obok najważniejszego trzonu, jakim jest kalendarium, znaleźć tu można wywiady z tyskimi twórcami i animatorami kultury, recenzje i zapowiedzi tego, na co warto zwrócić uwagę w najbliższym miesiącu spośród pełnej oferty kulturalnej. Znajdziemy tu również konkursy, które pozwolą wygranym na bezpłatny udział w biletowanych imprezach. O tym, jak istotny jest to projekt wspomina we wstępie do miesięcznika Maciej Gramatyka, Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych:

Mamy w Tychach znakomitych twórców i organizatorów kultury, wspaniałą salę koncertową,nowoczesną mediatekę, teatr ze scenami główną i kameralną, muzeum, domy kultury, galerie sztuki i wiele innych przestrzeni dla działań artystycznych i kulturalnych.

Miasto Tychy jest gospodarzem festiwali z wieloletnią tradycją i międzynarodową renomą. Warto wspomnieć o Śląskiej Jesieni Gitarowej,Tyskich Wieczorach Kolędowych, Festiwalu Teatrów Niezależnych Andromedon, Auksodronie, LOGOS Feście Tyskich Spotkaniach Teatralnych, Tychy Press Photo, Rocku na Plaży czy festiwalu Port Pieśni Pracy.
Wydaje się, że niczego nie brakuje. Jednak podczas współpracy z pracownikami tyskich instytucji kultury, wielokrotnie słyszałem o potrzebie bardziej spójnego i uporządkowanego informowania mieszkańców o ofercie kulturalnej miasta.

Potrzebę częściowo zaspokaja istniejący od wielu lat portal kultura.tychy.pl, który w styczniu 2021 roku przeszedł lifting i aktualnie opowiada już nowocześniejszą i bardziej czytelną formą. Jednocześnie współgra wizualnie z systemem
citylightów, które na miejskich przystankach autobusowych informują o wydarzeniach kulturalnych w danym miesiącu. Trzecim ogniwem ma się stać gazeta „Ramy Kultury”.

Jest to bezpłatny miesięcznik, który od tej pory będzie dostępny w kilkudziesięciu punktach na terenie miasta. Znajdziecie w nim informacje o wydarzeniach organizowanych przez Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy AUKSO, Miejskie Centrum Kultury, Teatr Mały, Muzeum Miejskie, Miejską Bibliotekę Publiczną, ale także przez podmioty niebędące miejskimi instytucjami kultury. Znajdą się w nim fotorelacje z imprez, konkursy i, co najważniejsze, kalendarium na cały miesiąc. Miesięcznik będzie dostępny zarówno w wersji papierowej, jak i online (kultura.tychy.pl).

W Tychach kultura jest nam bliska.

 

Wydawca: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26, 43-100 Tychy, tel. 32 438 20 61,
e-mail: redakcja@mck.tychy.pl

Redaktor naczelna: Sylwia Witman, e-mail: ramykultury@kultura.tychy.pl

Zespół: Daria Gawrońska, Małgorzata Król, Aleksandra Matuszczyk, Agnieszka Woszczyńska

Korekta: Marta Rosół

Layout: Bartek Witański Blank Studio, Marcin Kasperek KlarStudio

Skład i łamanie: Marcin Kasperek KlarStudio

Nakład: 3.000 egz.

Miesięcznik znaleźć można we wszystkich instytucjach kultury, szkołach średnich, młodzieżowych domach kultury, klubach osiedlowych, urzędach oraz wybranych restauracjach. Szczegółowa lista punktów dystrybucji znajduje się TUTAJ

Poniżej prezentujemy również pierwsze wydanie w formacie PDF.

POBIERZ WERSJĘ ONLINE

GALERIA


Share