Kreatywnie i muzycznie – obchody Święta Konstytucji 3 Maja

W tym roku, niestety, nie będziemy mogli zobaczyć się podczas wspólnych obchodów uroczystości, jednak nic straconego – będziemy z Wami online!

Kreatywnie i rodzinnie

Kluby Wilkowyje i Urbanowice Miejskiego Centrum Kultury w Tychach zapraszają, aby choć na moment zatrzymać się przed ekranem komputera. Na ich profilach facebookowych pojawią się filmy instruktażowe, jak stworzyć patriotyczne ozdoby, m.in. robota z ruchomą flagą czy wiatrak w barwach narodowych. Zachęcamy więc do rodzinnej twórczej aktywności, która wprowadzi nas w nastrój majowych świąt.

1 maja od godziny 11.00 zapraszamy także do udziału w warsztatach rękodzielniczych online dostępnych na Facebooku i YouTube Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Wspólnie z Osikową Doliną wykonamy jeden z symboli narodowych czyli orła białego z płatków drewna osikowego. To piękna, ekologiczna ozdoba, której wykonywanie rozwija kreatywność oraz zdolności manualne. Aby otrzymać zestaw, należy do 28 kwietnia wysłać wiadomość na adres mailowy mck@mck.tychy.pl. Zestawy z materiałami należy odebrać w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach w dniach 28 i 29 kwietnia w godzinach 12.00-19.00. Dotyczy to wyłącznie osób, które zgłosiły chęć udziału w warsztatach mailem oraz otrzymały zwrotną informację potwierdzającą udział.

Muzycznie

Nastrojowo i energetycznie – tak właśnie rozpoczniemy świętowanie na profilu Facebook Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Już w czwartek 29 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy do obejrzenia singla zespołu Pozor Orkiestra „Nie pytaj o Polskę”. 1 i 2 maja o godzinie 18.00 zaprezentują się młodzi tyszanie – uczestnicy ostatniej edycji Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Historycznej „Nad nami Orzeł Biały” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, natomiast 3 maja wysłuchamy minikoncertu w wykonaniu uczestników zajęć Młodzieżowego Domu Kultury nr 2.

Kraina Czarnych Diamentów

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to 2 maja. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie czy na balkonie.

Ale 2 maja to także ważna data dla naszego regionu – w tym roku przypada 100. Rocznica Wybuchu III Powstania Śląskiego. W galerii „Juvenis Amicus Artis” Śląskiego Towarzystwa Kultury i Zespołu Szkół nr 1 im. G. Morcinka od marca dostępna jest wystawa „Kraina Czarnych Diamentów – Stulecie Powstań Śląskich”. Twórcy profesjonalni prezentują prace, będące odniesieniem do powstań śląskich, a także inspirowane ziemią śląską. Zapraszamy na relację dostępną pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=pzshAYAIQTs

Nie zapominamy o tradycji

Święto Konstytucji 3 Maja rozpoczniemy tradycyjnie od mszy świętej w intencji Ojczyzny. Transmisję ze świątyni pw. św. Marii Magdaleny o godzinie 10.30 będzie można zobaczyć na kanale YouTube parafii. O oprawę muzyczną podczas nabożeństwa zadba Henryk Jan Botor (organy), a towarzyszyć mu będzie Joanna Spandel (sopran).

GALERIA


Share