Tęczowy Kalendarz

Ideą projektu było stworzenie kalendarza ilustrowanego pracami dzieci. Konkurs od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Podobnie było podczas tej edycji.

Organizacja tegorocznej edycji odbyła się w trudnych dla nas wszystkich czasach, dlatego tym bardziej cieszy nas ogromne zainteresowanie projektem. W tym roku napłynęło do nas 1625 prac z 215 placówek z Bułgarii, Serbii, Ukrainy, Białorusi, Hong-Kongu, Australii, Wielkiej Brytanii, USA i oczywiście Polski. – wyjaśnia Adam Niesyto, koordynator konkursu.

 

Prace oceniane były poza kategoriami wiekowymi, dzięki czemu kalendarz stał się bardziej urozmaicony.

Gratulujemy wszystkim laureatom. Dziękujemy ich opiekunom. Dziękujemy także wszystkim tym, których dzieła nie znalazły się w naszym kalendarzu i na wystawie pokonkursowej. Z ogromną radością spotkamy się z Wami za rok, podziwiając Wasze kolejne, wspaniałe prace. Składamy serdeczne podziękowania Panu Prezydentowi Miasta Tychy – mówi Niesyto i dopowiada „Dziękujemy Miejskiemu Centrum Kultury w Tychach za nieocenioną pomoc w jego organizacji. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom składamy wyrazy wielkiego uznania i podziwu za ogrom pracy i wysiłku włożonego w stworzenie tych oryginalnych i zachwycających prac, mimo otaczającej nas trudnej rzeczywistości.”

Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie pracy, która będzie ilustracją wybranego miesiąca w kalendarzu. Powstają niezwykłe i bardzo różnorodne prace, za sprawą których sam kalendarz, jak i MDK nr 2 w okresie prezentowania wystawy pokonkursowej, mieni się wszystkimi barwami. Nagrody specjalne otrzymuje 13 prac: 12 zostaje ilustracjami kolejnych miesięcy w wydawanym przez MDK nr 2 i miasto Tychy kalendarzu, trzynasta trafia na jego okładkę. Oprócz tego jury przyznaje kwalifikacje do wystawy, których w tym roku było 139.

Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby.

GALERIA


Share