Świąteczno–noworoczne pocztówki na dobre! (jutro)

Muzeum Miejskie w Tychach ponownie dodaje, tym razem świąteczno–noworocznej otuchy – to już druga edycja limitowanej serii pocztówek wydanych z myślą o osobach, które nie mogą odwiedzać Muzeum.

To pomysł na utrzymanie kontaktu z odbiorcami, do których Muzeum nie dociera przez internet, a także forma dodania otuchy tym, którzy w czasach pandemii są „na posterunku“ i nie pracują w trybie home office. Pocztówki „ku pokrzepieniu“ będą mogli znaleźć w swoich skrzynkach mieszkańcy niektórych tyskich bloków. Trafią też za pośrednictwem wolontariuszy do seniorów, pracowników lokalnych punktów sprzedaży, kierowców komunikacji miejskiej i medyków.

Pocztówkami Muzeum chce wprowadzić nastrój nadziei i pogody ducha. Na czterech wzorach pocztówek znajdują się archiwalne zdjęcia z lat 20. i 80. XX wieku, a także z ok. 1959 roku oraz 1972 roku ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach, prezentujące kobietę w stroju pszczyńskim w towarzystwie Alojzego Hnidy, jednego z założycieli Męskiej I Drużyny Harcerzy w Tychach, przy choince; dzieci i młodzież na sztucznym lodowisku na osiedlu G (proj. arch. Marek Dziekoński); kościół pw. Ducha Świętego, czyli tyską ikonę architektury (proj. arch. Stanisław Niemczyk z polichromiami Jerzego Nowosielskiego) oraz zimowy tyski pejzaż. To wszystko uzupełnione inspirującymi świąteczno–noworocznymi cytatami z popularnych piosenek.

Na rewersie można przeczytać:
„Ten zimowy i świąteczny czas będzie inny niż jeszcze rok temu, bo nie możemy być ze sobą tak blisko jak wcześniej. Tęsknimy za naszymi gośćmi i przyjaciółmi – Ciebie też nam brakuje.
Przyjmij od nas pocztówkę na otuchę – z życzeniami, aby świąteczny czas wypełniony był ciepłem, nadzieją i miłością, a Nowy 2021 Rok przyniósł radość i spełnienie… Podziel się tą nadzieją ze swoimi bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Możesz też nam wirtualnie „pomachać”, robiąc zdjęcie z pocztówką i oznaczając nas w mediach społecznościowych: FB @MuzeumMiejskiewTychach / Instagram: @mmtychy lub wysyłając na promocja@muzeum.tychy.pl

Fotografie:
1/ Dzieci i młodzież na sztucznym lodowisku na osiedlu G. Za ogrodzeniem prowizoryczne baraki oraz początek robót ziemnych pod przyszłą halę. Obiekt zaprojektowany przez arch. Marka Dziekońskiego, Tychy, 1972, autor fot. nieznany.

2/ Przy choince kobieta w stroju pszczyńskim w towarzystwie Alojzego Hnidy, jednego z założycieli Męskiej I Drużyny Harcerzy w Tychach, Tychy, lata 20. XX wieku, fot. autor nieznany.

3/ Kościół pw. Ducha Świętego, zaprojektowany przez arch. Stanisława Niemczyka, Tychy, lata 80. XX wieku, fot. autor nieznany.

4/ Aleja Bielska, zaplecze budowy, teren przyszłej lokalizacji siedziby Policji, w oddali budynki mieszkalne przy ul. Budowlanych. Po drugiej stronie ulicy nieistniejące już domy jednorodzinne w sąsiedztwie stacji transformatorowej, Tychy, ok. 1959, fot. Zygmunt Kubski.

więcej: https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/swiateczno-noworoczne-pocztowki-na-dobre-jutro/

GALERIA


Share