Znajdź wydarzenie
<<  Sierpień 2015  >>
 Po  Wt  Śr  Cz  Pi  So  Ni 
     
      

/Miejsca »»»» Szukaj wg miejsc

/Kategorie »»»» Szukaj wg kategorii

/Dzisiaj »»»» Gdzie i na co dzisiaj?

/Wszystkie »»»» Wszystkie wydarzenia

Przeczytaj
GŁOSUJ NA TYCHY!
Kultura - Aktualności

TYCHY WALCZĄ O GIGANTYCZNĄ KANWĘ DO HAFTOWANIA DLA DZIECI!

Miejskie Centrum Kultury w Tychach bierze udział w konkursie Fundacji AVIVA, w którym dzięki głosowaniu internautów będzie możliwość zainstalowania w ogrodzie Klubu MCK „Wilkowyje” ogromnej, drewnianej kanwy do haftowania „Design ze sznurka”. Wybór miejsca instalacji nie jest przypadkowy – w wilkowyjskim oddziale MCK  działa Klub Rękodzieła Artystycznego KANWA, który już od 2005 roku popularyzuje twórczość rękodzielniczą wśród mieszkańców miasta. Instalacje Fundacji AVIVA pomogą rozszerzyć zakres działań w upowszechnianiu rękodzieła oraz zapewnić dobrą zabawę dzieciakom i ich rodzicom. Klub MCK „Wilkowyje” jest ulubionym miejscem spotkań i zabawy dla kilku pokoleń. Oprócz cyklicznych wydarzeń (Czwartki z Teatrem dla Dzieci i  Dorosłych, Spotkania z podróżnikiem, Shorty, Turnieje szachowe, konkursy plastyczne, warsztaty teatralne, baletowe itd.) Klub może pochwalić się przyjazną, domową atmosferą i opinią miejsca idealnego do spotkań.

 

13 lipca na stronie www.todlamniewazne.pl rozpocznie się głosowanie.

Zagłosuj na tyski klub „Wilkowyje” i pomóż wygrać instalację „Design ze sznurka”!

 
WAKACJE NA WILKOWYJACH: "Z miasta do wilczego gniazda!"
Portal - Listy do portalu

Klub Wilkowyje MCK serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na sierpniowe spotkania z cyklu "Z miasta do wilczego gniazda".

tydzień:"RUCH-ZDROWIE-BEZPIECZEŃSTWO" 3.08.-7.08.

3.08.

9.30-12.00 Warsztaty plastyczne: „Bądź widoczny. Bądź bezpieczny.” –

indywidualny projekt odblasku

12.30-14.00 Gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu z piłką.

4.08.

9.00-12.00 Blok zajęć sportowych.

12.30-13.30 Quiz „Zdrowie i bezpieczeństwo” z upominkami.

5.08.

09.30-11.30 Warsztaty kulinarne: „Witamin moc” (sałatka owocowa +

owocowe zagadki)

12.00-14.30 Warsztaty pierwszej pomocy dla dzieci

15.00-17.00 Warsztaty pierwszej pomocy dla rodziców

6.08.

9.30-14.30 Zorganizowane wyjście do Komendy Miejskiej Państwowej Straży

Pożarnej w Tychach

7.08.

9.00-11.30 „Na ratunek!” – spotkanie z przedstawicielami służb

ratunkowych oraz policji, oglądanie karetki pogotowia i radiowozu, pokaz

akcji policyjnej z psami ratownikami

12.30-14.00 Warsztaty taneczne – „ABC baletu”

tydzień "FILMOWO-BAJKOWO!" 10.08.-14.08.

10.08.

9.30-12.00 Warsztaty plastyczne: „Skarpeciaki” – wykonanie kukiełki

12.30-14.00 Głośne czytanie baśni oraz quiz wiedzy „Baśniowa kraina” z

upominkami

11.08.

9.00-12.00 Warsztaty medialne: „Animujemy marzenia”

12.30-14.00 Warsztaty teatralne: „Skarpeciaki w teatrze”

12.08.

8.30-15.00 Wycieczka do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej

/koszt 25 zł/

13.08.

9.30-12.00 Pokaz filmowy „Kacper i Emma” oraz quiz

12.30-13.30 „Misja – Czerwony Kapturek” – plenerowe zajęcia z motywem

baśniowym.

14.08.

9.00-10.00 Powarsztatowy pokaz filmu „Nasze marzenia” zrealizowanego

przez dzieci

10.00-14.30 Zorganizowane wyjście do Multikina: projekcja filmu oraz

oprowadzenie po kinie /koszt 12 zł + 2 bilety MZK/

tydzień: „ŚLĄSKO? SWOJSKO!” 17.08.-21.08.

17.08.

9.00-9.30 Głośne czytanie legend śląskich „Straszaki śląskie”

9.30-11.00 Zajęcia plastyczne „Utopiec z Wilkowyj”

11.00-12.00 Quiz wiedzy „Straszaki śląskie” z upominkami

12.30-14.00 Plenerowe szachy oraz inne gry planszowe

18.08.

9.00-10.30 Warsztaty teatralne: „Beranie w teatrze”

11.00-13.00 Plenerowa gra planszowa „W Tychy graj”

19.08.

09.00-15.00 Zorganizowany wyjazd do BWA w Katowicach oraz warsztaty

plastyczne

20.08.

10.00-11.00 Spektakl „Rumcajs” w wykonaniu Teatru DUET

12.00-13.00 Spektakl „Czerwony Kapturek” w wykonaniu Teatru DUET

21.08.

09.00-12.00 „Graczki śląskie, czyli uciechy małego bajtla” – śląskie gry

i zabawy

12.30-14.00 Warsztaty taneczne dla dzieci – „Taniec ludowy”

tydzień: „WKOŁO JEST WESOŁO”  24.08.-28.08.

24.08.

09.30-12.00 Warsztaty plastyczne: „Wspomnienia wakacyjne zamknięte w

ramce”

12.30-14.00 Zabawy muzyczno-ruchowe „Klanza”

25.08.

09.00-11.00 Blok zajęć sportowych

11.30-13.00 Gry, quizy i zagadki z upominkami

26.08.

9.00-15.00 Wycieczka do Warowni Pszczyńskich Rycerzy z interaktywnymi

zajęciami /koszt 25 zł/

27.08.

9.00-14.00 Wycieczka rowerowa dla dzieci szkolnych

28.08.

9.30-12.30 „Tęczowa kraina” - Interaktywny program dla dzieci: gry i

zabawy ruchowe, konkurencje sprawnościowe, kręcenie magicznymi

talerzami, pokazy puszczania baniek mydlanych

12.30-14.00 Warsztaty taneczne dla dzieci – „Rytmika”

 
„MAMA, MATUSIA, MATEŃKA” VII Konkurs Plastyczny PROTOKÓŁ
Kultura - Aktualności

 

 

 

Miejskie Centrum Kultury, ul. Boh. Warszawy 26, 43-100 Tychy,  tel.32 327 02 90

Klub Wilkowyje MCK, ul. Szkolna 94, 43-100 Tychy, tel. 32 227 26 22

 

Tychy, dn. 19.05.2015 r.

 

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Jury VII Konkursu Plastycznego

 

„MAMA, MATUSIA, MATEŃKA”

pt.: „Super mama”

odbytego w dniu 19 maja 2015r.

w Klubie Wilkowyje MCK w Tychach przy ul. Szkolnej 94

JURY w składzie:

 

1)     Aleksandra Drozd –plastyk

2)     Beata Kordon – nauczyciel plastyki

3)     Gabriela Kiełczewska- Słowikowska – artysta plastyk

 

Po zapoznaniu się z 260 zgłoszonymi na konkurs pracami z 28 placówek oświatowych oraz pracami indywidualnymi postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia oraz kwalifikacje do wystawy w poszczególnych kategoriach wiekowych:

 

Jury postanowiło osobno nagrodzić prace najmłodszych uczestników:

 

Nagrody:

Maciej Chmielewski lat 3- Przedszkole nr 21

Ala Połubok lat 4

 

Kwalifikacje do wystawy:

Lilia Adamczewska lat 4 – Przedszkole nr 21

Tomasz Baron lat 4- Przedszkole nr 1 w Bieruniu

Amelia Firmanty lat 4- Przedszkole nr 19 w Tychach

Maja Kost lat 4- Przedszkole nr 21

Julia Kościelniak lat 4- Przedszkole nr 29

Hanna Miśkiewicz lat 4- Przedszkole nr 17 w Tychach

Franciszek Schab lat 4- Przedszkole nr 17 w Tychach

Weronika Pawlas lat 3- Przedszkole nr 17 w Tychach

 

  1. 1. W kategorii I 3-6 lat

 

Nagrody:

Emilia Gocal lat 6- Przedszkole nr 21

Julia Gruchlik lat 6- Klub Wilkowyje MCK

Róża Kluska lat 6- Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi

Joanna Mazurowska lat 6- MDK nr 1

 

Wyróżnienia:

Hanna Janas lat 6- Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi

Ignacy Ratajczak lat 6- Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi

Magdalena Wojtala lat 6- MDK nr 1

 

Kwalifikacje do wystawy:

Zosia Chmielewska lat 6- Klub Wilkowyje MCK

Dorota Grabowska lat 6- MDK nr 1

Konrad Gwóźdź lat 6- Przedszkole nr 1 w Bieruniu

Natasza Jasińska lat 5

Lena Kinast lat 6 - Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi

Oliwia Kwiatkowska lat 5- Przedszkole nr 17 w Tychach

Milena Szymańska lat 5- MDK nr 1

Julia Wencepel lat 6- MDK nr 1

 

  1. 2. W kategorii  II 7-9 lat

 

Nagrody:

Agata Kubica lat 9 – SP nr 1

Agata Nawrat lat 7 - SP nr 1

Zosia Narkiewicz lat 8 – SP nr 9

Nikola Pruszyńska lat 9 – Klub Wilkowyje

 

Wyróżnienia:

Kamil Chronowski lat 7- Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi

Kasia Pałczyk lat 8 – Klub Wilkowyje MCK

Hanna Powierża lat 9- MDK nr 1

Hanna Zdebel lat 7 – Klub Wilkowyje MCK

Zosia Ździebko lat 8

 

Kwalifikacje do wystawy:

Julia Bazak lat 8- Prywatna Szkoła Podstawowa ART

Amelia Ćwięk lat 8 – Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych

Wiktoria Fułek lat 9- SP nr 1

Małgorzata Gawron lat 7- SP nr 6

Oliwia Głuszek lat 8- Klub Wilkowyje MCK

Natalia Jabłońska lat 9- SP nr 1

Magda Korczyk lat 7- Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach- Zdroju

Mikołaj Leśniewski lat 8- ZS nr 1

Ania Lipiec lat 8- SP nr 23

Maciek Nowak lat 7- Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych

Maurycy Połubok lat 7- SP w Urbanowicach

Ada Wolniak lat 8- MDK nr 1

 

  1. 3. W kategorii III 10-12 lat

 

Nagrody:

Hanna Chładek lat 11- Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych

Alicja Falkowska lat 11- Klub Wilkowyje MCK

Filip Leśniewski lat 11- SP nr 9

Kacper Skupnik lat 11- Klub Wilkowyje MCK

Zuzanna Urbanowicz lat 11- SP nr 1

 

 

Wyróżnienia:

Małgorzata Czagien lat 10- SP nr 6 w Łaziskach Górnych

Kinga Fiedeń lat 12- Ćwiklice

Paulina Kożusznik lat 10- SP nr 1

Mateusz Sadowski lat 11- Klub Wilkowyje MCK

 

Kwalifikacje do wystawy:

Oliwia Gruchlik lat 11- Klub Wilkowyje MCK

Hanna Mizgała lat 12- Klub Wilkowyje MCK

Izabela Nieskurska lat 11- SP nr 37

Martyna Swadźba lat 10- Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych

Dominika Węgrzyk lat 11- SP nr 37

Weronika Węgrzyn lat 11- MDK nr 1

 

 

  1. 4. W kategorii IV 13-15 lat

 

Nagrody:

Natalia Kurpas lat 13- SP nr 1 w Bieruniu

Wiktoria Trebuniak lat 13- Gimnazjum  w Imielinie

 

Ponadto Jury postanowiło zakwalifikować do wystawy prace uczniów Gimnazjum Specjalnego w Tychach:

Szymon Lis lat 15

Praca zbiorowa (Patrycja, Wojtek, Szymon, Daniela)

 

 

Na tym posiedzenie jury zakończono.

 

 

Podpisy członków jury:

Aleksandra Drozd …………………………………………………

Beata Kordon ……………………………………………………..

Gabriela Kiełczewska- Słowikowska……………………………..

 

Protokołowała: Koordynator konkursu:

 

Alina Bachara                                                                                    Maria Blachnicka- Bielecka

 

…………………………..                                                             ……………………………….

 
KONKURS -"Rock na Plaży - Paprocany 2015"
Portal - Listy do portalu

Masz swój rockowy zespół i marzy Ci się koncert przed takimi gwiazdami jak Dżem i Cree?

Chcesz się sprawdzić i zagrać w plenerze przed kilkutysięczną widownią oraz otrzymać Nagrodę Prezydenta Miasta Tychy?

Nic prostszego! Wyślij swoje 3 najlepsze utwory w formacie mp3, wypełnij kartę zgłoszenia i zapoznaj się z regulaminem. Cree, Dżem i Miasto Tychy zapraszają Cię na przegląd konkursowy 5 września 2015r. w ramach festiwalu "Rock na Plaży – Paprocany 2015”. Po zapoznaniu się ze zgłoszeniami wybrane zostaną 3 zespoły, które 5 września wystartują w przeglądzie konkursowym. A na tym nie koniec! Cały Festiwal poprowadzi jeden z najsłynniejszych redaktorów radiowej Trójki – Piotr Baron!

Nie zwlekaj, na maile ze zgłoszeniami czekamy do 1 sierpnia 2015r. pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
I TYSKI FESTIWAL SŁOWA LOGOS FEST - PROGRAM
Kultura - Aktualności

Miejskie Centrum Kultury w Tychach serdecznie zaprasza na I Tyski Festiwal Słowa "LOGOS FEST"! Celem Festiwalu jest popularyzacja słowa mówionego i pisanego poprzez prezentację dziedzin sztuki, w których jest eksponowane.

PROGRAM FESTIWALU:

14. 05. 2015 (Inauguracja festiwalu)

godz.: 11:00 „Lekcje czytania z Tygodnikiem Powszechnym“, czyta Jerzy Franczak , ( MCK, Boh. Warszawy 25, wstęp dla uczniów szkół średnich)

godz.19:00 "Muzeum Kaczmarskiego" - Teatr HOM, koncert utworów Jacka Kaczmarskiego, (MCK, Boh. Warszawy 26), bilety 15 PLN, rez. 32/327 02 90

15.05.2015
godz. 10:00 A. Fredro „Śluby panieńskie" (spektakl dla szkół) w wyk. Tychy Teatr (Teatr Mały, Hlonda 1), bilety 10 PLN 
godz. 19:00 "Szafirowa romanca" – koncert poetycki poświęcony twórczości K.I. Gałczyńskiego, Teatr Mały, ul. Hlonda 1, bilety 15 PLN

Koncert pod honorowym patronatem córki poety, Kiry Gałczyńskiej oraz Jerzego Satanowskiego i pod batutą Jerzego Zieglera. Muzycy: Jerzy Ziegler – gitara, Małgorzata Kozikowska - gitara basowa, Piotr Kosobudzki – fortepian, Michał Pieszczyński – flet, Marcin Wójtowicz – perkusja, Małgorzata Liszka – przeszkadzajki. Soliści: Wioletta Cholewa - Studio Piosenki Bell Canto, Dorota Kostusik - Studio Piosenki Bell Canto, Izabela Lulewicz - Teatr Imaginarium, Agnieszka Szumańska - Teatr Imaginarium, Paweł Drzewiecki - Punctum Teatr, Sebastian Sienkiewicz - Teatr Imaginarium, Tomasz Szreter - Teatr Imaginarium, Reżyseria - Aneta Leśniakiewicz.

16.05 2015

godz.19:00 A. Fredro "Śluby panieńskie" ( PREMIERA) w wyk.Tychy Teatr (Teatr Mały, ul. Hlonda 1). Adaptacja tekstu i rezyseria: Paweł Drzewiecki.Występują: Alina Bachara, Anna Buczkowska, Izabela Lulewicz, Monika Szydłowiecka, Andrzej Baranowski, Paweł Drzewiecki, Marcin Stachoń.

17.05.2015

godz. 13:00 Spotkanie autorskie z Ewą Błaszczyk, (MCK, Boh. Warszawy 26), wstęp wolny

godz.: 19:00 „Pozwól mi spróbować jeszcze raz“ recital Ewy Błaszczyk, (Teatr Mały, Hlonda 1), bilety: 25 PLN

W repertuarze Ewy Błaszczyk znalazły się utwory autorstwa m.in.: Agnieszki Osieckiej, Jacka Kleyffa, Stanisława Soyki, Doroty Czupkiewicz, ks. Jana Twardowskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Jana Wołka, Jacka Janczarskiego z muzyką Jerzego Satanowskiego, Zygmunta Koniecznego, czy Włodzimierza Wysockiego. Skład zespołu: instrumenty klawiszowe: Marcin Partyka, gitara i vocal: Andrzej „e-moll” Kowalczyk , saksofony: Sebastian Feliciak oraz gitara i vocal: Marianna Janczarska.

 
WAKACJE NA WILKOWYJACH: "Z miasta do wilczego gniazda!"
Portal - Listy do portalu

„WILCZE PRZYGODY”

29.06.

9.00-12.30 Warsztaty plastyczne: "Malarstwo na tkaninie", czyli własny projekt T- shirta
13.00-14.30 Spacer edukacyjny po Wilkowyjach z quizem i upominkami

30.06.

9.00-10.30 Warsztaty teatralne: "Teatr zabawy"
11.30- 13.30 Grill, gry i zabawy na świeżym powietrzu

1.07.

9.00-12.00 Zabawa w Indian: muzyka, taniec śpiew, gry, warsztaty oraz spora dawka wiedzy na temat życia Indian
12.30-14.00 Warsztaty taneczne- taniec współczesny

2.07.

10.00-13.00 "Pracuś Bob" interaktywne zabawy dla dzieci: budowy z klocków, pokazy baniek mydlanych, balonowe zwierzaki, czyli zabawa na 102!

3.07.

9.00-11.30 Dzień Arbuza: quiz wiedzy o arbuzie, degustacja i zabawy
12.30-14.00 Warsztaty taneczne- taniec współczesny

 

„NATURA WZYWA”

 

6.07.

9.00-15.00 Wycieczka do Koziej Zagrody w Brennej z warsztatami wyplatania słomianej kozy oraz degustacja sera /koszt 25zł/

7.07.

9.00-10.30 Warsztaty teatralne: „Teatr a natura”

11.00-13.00 „Wśród łąk, pól i lasów”- zajęcia plastyczne w plenerze

8.07.

9.00-10.45 „Objazdowa piekarnia, czyli chleb u nas i na świecie”- warsztaty pieczenia chleba gr.1

11.00-12.15 „Objazdowa piekarnia, czyli chleb u nas i na świecie”- warsztaty pieczenia chleba gr. 2

12.30-14.00  Warsztaty taneczne- taniec klasyczny

9.07.

9.30-14.30 „Wakacje z wędką nad jeziorem”- warsztaty wędkarskie nad Jez. Paprocańskim organizowane we współpracy ze Szkółką Ekologiczno-Wędkarską Koła PZW nr 76 Fiat Auto Poland Tychy

10.07.

9.00-12.00 „Wakacje na farmie”: przejażdżka konna, ognisko z pieczeniem kiełbasek, zwiedzanie farmy w Wilkowyjach

12.30-14.00  Warsztaty taneczne- taniec klasyczny

 

„EKOTYDZIEŃ”

 

13.07.

9.00-12.30 Warsztaty plastyczne: „Drugie życie krzeseł”

13.00-14.30 „W zdrowym ciele…”- zabawy ruchowe na świeżym powietrzu

14.07.

9.00-10.30  Warsztaty teatralne: „Szlachetne zdrowie?”

11.00-13.00 „EKOstworki”- prace przestrzenne z surowców wtórnych

15.07.

9.00-14.00 Wycieczka do Mastera- zwiedzanie przedsiębiorstwa

12.30-14.00 Warsztaty taneczne dla dzieci- ABC baletu

16.07.

10.00-13.00 „Operacja segregacja”- animacja ekologiczna w wykonaniu Teatru Trip

17.07.

9.00-12.00 Warsztaty kulinarne: „EKOkuchnia”

12.30-14.00 Warsztaty taneczne dla dzieci- ABC baletu

 

„MUZYCZKA GRA”

 

20.07.

9.00-12.30 Warsztaty plastyczne „Przeszkadzajki”- wykonanie prostych instrumentów perkusyjnych

13.00-14.00 Quiz muzyczny z upominkami

21.07.

9.00-10.30 Warsztaty teatralne: „Dźwięki w teatrze”

11.00-13.00 Warsztaty bębniarskie z wykorzystaniem prostych instrumentów perkusyjnych

22.07.

9.00-12.00 Warsztaty plastyczne: „Muzyką malowane”

12.30-14.00 Warsztaty taneczne dla dzieci- rytmika

23.07.

10.00-11.30 „Kolorowe nutki”- znane piosenki dla dzieci w wykonaniu aktorów Agencji „the Art”

12.00-13.00 Warsztaty wokalno-aktroskie dla dzieci i młodzieży

24.07.

10.00-12.00 „Wyginam śmiało ciało”- zabawy muzyczno-ruchowe

12.30-14.00 Warsztaty dla dzieci rytmika

 

„FOLKOWO KOLOROWO”

 

27.07.

9.00-12.30 Warsztaty plastyczne: „Folkowe ozdoby”

13.00-14.00 Zabawy podwórkowe naszych babć i dziadków

28.07.

9.00-10.30 Warsztaty teatralne: „Folk w teatrze”

11.00-14.00 Tradycje kulturowe na ziemi pszczyńskiej- wizyta w Muzeum Miejskim Tychy

29.07.

9.00-12.00 Konkurs plastyczny: „Malarstwo na szkle”

12.30-14.00 Warsztaty taneczne dla dzieci- taniec ludowy

30.07.

8.00-16.00 Wycieczka do Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie z warsztatami twórczymi „Zabawki stryszawskie” /koszt 25zł/

31.07.

9.30-10.30 Pokaz filmów krótkich: różne strony świata „Zestaw: rzeczy” cz. I- projekcja i quiz dla dzieci

10.45-11.45 Pokaz filmów krótkich: różne strony świata „Zestaw: wyzwania” cz. II- projekcja i quiz dla dzieci

12.00-13.30 Warsztaty taneczne dla dzieci- taniec ludowy

 

www.facebook.com

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6
Najbliższe wydarzenia
Wystawy
Odwiedź także