Znajdź wydarzenie
<<  Maj 2015  >>
 Po  Wt  Śr  Cz  Pi  So  Ni 
    

/Miejsca »»»» Szukaj wg miejsc

/Kategorie »»»» Szukaj wg kategorii

/Dzisiaj »»»» Gdzie i na co dzisiaj?

/Wszystkie »»»» Wszystkie wydarzenia

Przeczytaj
„MAMA, MATUSIA, MATEŃKA” VII Konkurs Plastyczny PROTOKÓŁ
Kultura - Aktualności

 

 

 

Miejskie Centrum Kultury, ul. Boh. Warszawy 26, 43-100 Tychy,  tel.32 327 02 90

Klub Wilkowyje MCK, ul. Szkolna 94, 43-100 Tychy, tel. 32 227 26 22

 

Tychy, dn. 19.05.2015 r.

 

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Jury VII Konkursu Plastycznego

 

„MAMA, MATUSIA, MATEŃKA”

pt.: „Super mama”

odbytego w dniu 19 maja 2015r.

w Klubie Wilkowyje MCK w Tychach przy ul. Szkolnej 94

JURY w składzie:

 

1)     Aleksandra Drozd –plastyk

2)     Beata Kordon – nauczyciel plastyki

3)     Gabriela Kiełczewska- Słowikowska – artysta plastyk

 

Po zapoznaniu się z 260 zgłoszonymi na konkurs pracami z 28 placówek oświatowych oraz pracami indywidualnymi postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia oraz kwalifikacje do wystawy w poszczególnych kategoriach wiekowych:

 

Jury postanowiło osobno nagrodzić prace najmłodszych uczestników:

 

Nagrody:

Maciej Chmielewski lat 3- Przedszkole nr 21

Ala Połubok lat 4

 

Kwalifikacje do wystawy:

Lilia Adamczewska lat 4 – Przedszkole nr 21

Tomasz Baron lat 4- Przedszkole nr 1 w Bieruniu

Amelia Firmanty lat 4- Przedszkole nr 19 w Tychach

Maja Kost lat 4- Przedszkole nr 21

Julia Kościelniak lat 4- Przedszkole nr 29

Hanna Miśkiewicz lat 4- Przedszkole nr 17 w Tychach

Franciszek Schab lat 4- Przedszkole nr 17 w Tychach

Weronika Pawlas lat 3- Przedszkole nr 17 w Tychach

 

  1. 1. W kategorii I 3-6 lat

 

Nagrody:

Emilia Gocal lat 6- Przedszkole nr 21

Julia Gruchlik lat 6- Klub Wilkowyje MCK

Róża Kluska lat 6- Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi

Joanna Mazurowska lat 6- MDK nr 1

 

Wyróżnienia:

Hanna Janas lat 6- Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi

Ignacy Ratajczak lat 6- Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi

Magdalena Wojtala lat 6- MDK nr 1

 

Kwalifikacje do wystawy:

Zosia Chmielewska lat 6- Klub Wilkowyje MCK

Dorota Grabowska lat 6- MDK nr 1

Konrad Gwóźdź lat 6- Przedszkole nr 1 w Bieruniu

Natasza Jasińska lat 5

Lena Kinast lat 6 - Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi

Oliwia Kwiatkowska lat 5- Przedszkole nr 17 w Tychach

Milena Szymańska lat 5- MDK nr 1

Julia Wencepel lat 6- MDK nr 1

 

  1. 2. W kategorii  II 7-9 lat

 

Nagrody:

Agata Kubica lat 9 – SP nr 1

Agata Nawrat lat 7 - SP nr 1

Zosia Narkiewicz lat 8 – SP nr 9

Nikola Pruszyńska lat 9 – Klub Wilkowyje

 

Wyróżnienia:

Kamil Chronowski lat 7- Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi

Kasia Pałczyk lat 8 – Klub Wilkowyje MCK

Hanna Powierża lat 9- MDK nr 1

Hanna Zdebel lat 7 – Klub Wilkowyje MCK

Zosia Ździebko lat 8

 

Kwalifikacje do wystawy:

Julia Bazak lat 8- Prywatna Szkoła Podstawowa ART

Amelia Ćwięk lat 8 – Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych

Wiktoria Fułek lat 9- SP nr 1

Małgorzata Gawron lat 7- SP nr 6

Oliwia Głuszek lat 8- Klub Wilkowyje MCK

Natalia Jabłońska lat 9- SP nr 1

Magda Korczyk lat 7- Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach- Zdroju

Mikołaj Leśniewski lat 8- ZS nr 1

Ania Lipiec lat 8- SP nr 23

Maciek Nowak lat 7- Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych

Maurycy Połubok lat 7- SP w Urbanowicach

Ada Wolniak lat 8- MDK nr 1

 

  1. 3. W kategorii III 10-12 lat

 

Nagrody:

Hanna Chładek lat 11- Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych

Alicja Falkowska lat 11- Klub Wilkowyje MCK

Filip Leśniewski lat 11- SP nr 9

Kacper Skupnik lat 11- Klub Wilkowyje MCK

Zuzanna Urbanowicz lat 11- SP nr 1

 

 

Wyróżnienia:

Małgorzata Czagien lat 10- SP nr 6 w Łaziskach Górnych

Kinga Fiedeń lat 12- Ćwiklice

Paulina Kożusznik lat 10- SP nr 1

Mateusz Sadowski lat 11- Klub Wilkowyje MCK

 

Kwalifikacje do wystawy:

Oliwia Gruchlik lat 11- Klub Wilkowyje MCK

Hanna Mizgała lat 12- Klub Wilkowyje MCK

Izabela Nieskurska lat 11- SP nr 37

Martyna Swadźba lat 10- Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych

Dominika Węgrzyk lat 11- SP nr 37

Weronika Węgrzyn lat 11- MDK nr 1

 

 

  1. 4. W kategorii IV 13-15 lat

 

Nagrody:

Natalia Kurpas lat 13- SP nr 1 w Bieruniu

Wiktoria Trebuniak lat 13- Gimnazjum  w Imielinie

 

Ponadto Jury postanowiło zakwalifikować do wystawy prace uczniów Gimnazjum Specjalnego w Tychach:

Szymon Lis lat 15

Praca zbiorowa (Patrycja, Wojtek, Szymon, Daniela)

 

 

Na tym posiedzenie jury zakończono.

 

 

Podpisy członków jury:

Aleksandra Drozd …………………………………………………

Beata Kordon ……………………………………………………..

Gabriela Kiełczewska- Słowikowska……………………………..

 

Protokołowała: Koordynator konkursu:

 

Alina Bachara                                                                                    Maria Blachnicka- Bielecka

 

…………………………..                                                             ……………………………….

 
I TYSKI FESTIWAL SŁOWA LOGOS FEST - PROGRAM
Kultura - Aktualności

Miejskie Centrum Kultury w Tychach serdecznie zaprasza na I Tyski Festiwal Słowa "LOGOS FEST"! Celem Festiwalu jest popularyzacja słowa mówionego i pisanego poprzez prezentację dziedzin sztuki, w których jest eksponowane.

PROGRAM FESTIWALU:

14. 05. 2015 (Inauguracja festiwalu)

godz.: 11:00 „Lekcje czytania z Tygodnikiem Powszechnym“, czyta Jerzy Franczak , ( MCK, Boh. Warszawy 25, wstęp dla uczniów szkół średnich)

godz.19:00 "Muzeum Kaczmarskiego" - Teatr HOM, koncert utworów Jacka Kaczmarskiego, (MCK, Boh. Warszawy 26), bilety 15 PLN, rez. 32/327 02 90

15.05.2015
godz. 10:00 A. Fredro „Śluby panieńskie" (spektakl dla szkół) w wyk. Tychy Teatr (Teatr Mały, Hlonda 1), bilety 10 PLN 
godz. 19:00 "Szafirowa romanca" – koncert poetycki poświęcony twórczości K.I. Gałczyńskiego, Teatr Mały, ul. Hlonda 1, bilety 15 PLN

Koncert pod honorowym patronatem córki poety, Kiry Gałczyńskiej oraz Jerzego Satanowskiego i pod batutą Jerzego Zieglera. Muzycy: Jerzy Ziegler – gitara, Małgorzata Kozikowska - gitara basowa, Piotr Kosobudzki – fortepian, Michał Pieszczyński – flet, Marcin Wójtowicz – perkusja, Małgorzata Liszka – przeszkadzajki. Soliści: Wioletta Cholewa - Studio Piosenki Bell Canto, Dorota Kostusik - Studio Piosenki Bell Canto, Izabela Lulewicz - Teatr Imaginarium, Agnieszka Szumańska - Teatr Imaginarium, Paweł Drzewiecki - Punctum Teatr, Sebastian Sienkiewicz - Teatr Imaginarium, Tomasz Szreter - Teatr Imaginarium, Reżyseria - Aneta Leśniakiewicz.

16.05 2015

godz.19:00 A. Fredro "Śluby panieńskie" ( PREMIERA) w wyk.Tychy Teatr (Teatr Mały, ul. Hlonda 1). Adaptacja tekstu i rezyseria: Paweł Drzewiecki.Występują: Alina Bachara, Anna Buczkowska, Izabela Lulewicz, Monika Szydłowiecka, Andrzej Baranowski, Paweł Drzewiecki, Marcin Stachoń.

17.05.2015

godz. 13:00 Spotkanie autorskie z Ewą Błaszczyk, (MCK, Boh. Warszawy 26), wstęp wolny

godz.: 19:00 „Pozwól mi spróbować jeszcze raz“ recital Ewy Błaszczyk, (Teatr Mały, Hlonda 1), bilety: 25 PLN

W repertuarze Ewy Błaszczyk znalazły się utwory autorstwa m.in.: Agnieszki Osieckiej, Jacka Kleyffa, Stanisława Soyki, Doroty Czupkiewicz, ks. Jana Twardowskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Jana Wołka, Jacka Janczarskiego z muzyką Jerzego Satanowskiego, Zygmunta Koniecznego, czy Włodzimierza Wysockiego. Skład zespołu: instrumenty klawiszowe: Marcin Partyka, gitara i vocal: Andrzej „e-moll” Kowalczyk , saksofony: Sebastian Feliciak oraz gitara i vocal: Marianna Janczarska.

 
Muzeum poszukuje badaczy kultury
Kultura - Aktualności

Muzeum Miejskie w Tychach poszukuje badaczy kultury!

Chcesz zostać badaczem kultury?

Jeżeli:

  • interesujesz się kulturą ludową, zwyczajami i obrzędami,
  • lubisz rozmawiać z ludźmi,
  • jesteś mieszkańcem Tychów, południowych dzielnic Katowic lub powiatów: mikołowskiego, bieruńsko-lędzińskiego

to zapraszamy do Muzeum Miejskiego w Tychach!

Poszukujemy  nauczycieli, animatorów kultury, uczniów, seniorów
i innych osób chętnych do wzięcia udziału w projekcie badawczym „Rok gospodarski na ziemi pszczyńskiej”. Ilość miejsc ograniczona!

Zespoły badawcze pracować będą od połowy maja do sierpnia br.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkania organizacyjne w trzech terminach (do wyboru), które odbędą się w siedzibie Muzeum w Starym Magistracie (pl. Wolności 1):

  • 20 kwietnia (poniedziałek), o godz. 11.00
  • 24 kwietnia (piątek), o godz. 16.30
  • 25 kwietnia (sobota) o godz. 11.00

Szczegółowych informacji na temat projektu udziela:
Agnieszka Szymula, Dział Etnologii
tel. 32 327 18 20-22, wew. 24
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Partnerzy Projektu
Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej, Uniwersytet Śląski, Filia w Cieszynie
Dom Współpracy Polsko – Niemieckiej, Opole - Gliwice
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 im. E. Abramowskiego, Katowice (klasa o specjalności fototechnik)
Urząd Miasta Tychy
Starostwo Powiatowe w Mikołowie, Bieruniu, Pszczynie
Urząd Gminy Wyry
Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach

 
TYSKA GALERIA SPORTU POSZUKUJE PAMIĄTEK
Kultura - Aktualności

GKS Tychy, 1975 rok. Reprodukcja w zbiorach MMTy

TYSKA GALERIA SPORTU POSZUKUJE PAMIĄTEK!

W PAŹDZIERNIKU NA NOWYM STADIONIE MIEJSKIM OTWARTA ZOSTANIE TYSKA GALERIA SPORTU, KTÓRA BĘDZIE ODDZIAŁEM MUZEUM MIEJSKIEGO W TYCHACH.

W dążeniu do stworzenia jak najpełniejszego obrazu historii tyskiego sportu kluczową rolę odegra pomoc mieszkańców miasta, do których Muzeum zwraca się z apelem o pomoc w przekazywaniu pamiątek związanych ze sportem w Tychach.

Poszukujemy zdjęć, dokumentów, biletów, folderów, amatorskich filmów, trofeów, pamiątek rodzinnych i innych przedmiotów dotyczących historii sportu w Tychach. Szczególnie zależy nam na pamiątkach związanych z początkami piłki nożnej i hokeja w mieście.

Każde wypożyczenie potwierdzone zostanie dokumentem sporządzonym w muzeum z informacją o terminie zwrotu obiektów.

Tyska Galeria Sportu jest również zainteresowana przyjęciem obiektów do zbiorów własnych oraz - w przypadku dużej ich wartości dla historii tyskiego sportu- również ich zakupem.

 

Pamiątki przyjmowane będą w budynku Muzeum Miejskiego w Tychach w Dawnej Młótowni (ul. Katowicka 9) od wtorku do soboty w następujących godzinach:

 

Wtorek - 8.00 - 16.00

Środa - 10.00 - 17.00

Czwartek - 10.00 - 19.00

Piątek - 10.00 - 18.00

Sobota - 10.00 - 18.00

 

KONTAKT:

PIOTR ZAWADZKI – KOORDYNATOR MERYTORYCZNY PROJEKTU TGS

e-mail: p.zawadzki@tgs.tychy

tel.  507 095 628

WOJCIECH MADEJA – OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA PRZYJMOWANIE EKSPONATÓW

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel. 32 327 18 23

 
Laureaci VIII Tyskiego Festiwalu Monodramu MOTYF
Kultura - Aktualności

Jury VIII Festiwalu Monodramu MOTYF w składzie Jan Peszek ( przewodniczący), Krzysztof Kuliński i Paweł Drzewiecki postanowiło przyznać następujące nagrody: GRAND PRIX dla Kamili Winkler za monodram "PŁAKAĆ NIE WOLNO" 1 MIEJSCE Szymon Szczęch za monodram "JESTEM" 2 MIEJSCE Angelika Sokólska za monodram ":-(!!! [JEST MI SMUTNO]" 3 MIEJSCE Wojciech Kowalski za monodram "3 x TAK/RUDNICKI" WYRÓŻNIENIE Wojciech Mierkułow za monodram "BOJAŹŃ I DRŻENIE"

Nagroda pozaregulaminowa ( kwalifikacja do XLII Tyskich Spotkań Teatralnych)  dyr. Teatru Małego, Andrzeja Marii Marczewskiego została przyznana Angelice Sokólskiej za monodram ":-(!!! Jest mi smutno"

GRATULUJEMY!
 
VIII Tyski Festiwal Monodramu MOTYF - SPEKTAKLE KONKURSOWE
Kultura - Aktualności

VIII Tyski Festiwal Monodramu MOTYF - harmonogram przeglądów spektakli konkursowych:

 

13 marca 2015, MIEJSKIE CENTRUM KULTURY, ul. Bohaterów Warszawy 26, Tychy ( wstęp wolny)

10.00 – 10.30 - „Niewidka” – Alicja Czarnuszka

10.50 – 11.10 - „Chamowo” – Roksana Salwerowicz

11.30 – 11.50 - „Jestem” – Szymon Szczęch

12.10 – 12.35 - „Karolina” Agata Rudzińska

do 14.00 przerwa

14.00 – 14.40 - „Bojaźń i drżenie” – Wojciech Mierkułow

15.10 – 15-25 - „Mała księżniczka” – Aleksandra Kądziołka

15.45 – 16.00 - „Wielki piątek czyli kobieta demon” Klaudia Koścista

 

14 marca 2015, MIEJSKIE CENTRUM KULTURY, ul. Bohaterów Warszawt 26, Tychy ( wstęp wolny)

10.00 – 10.50 - „3xTak/ Rudnicki” – Wojciech Kowalski

11.10 – 11.25 - „Małgorzata” – Aleksandra Malinowska

12.00 – 12.30 - „Jest mi smutno” – Angelika Sokólska

do 14.00 -  przerwa

14.00 – 15.00 - „Moskwa-Pietuszki” – Jacek Sawicki

15.25 – 16.00 - „Płakać nie wolno” – Kamila Winkler

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6
Najbliższe wydarzenia
Wystawy
Odwiedź także