Tryptyk Polski: „Linoleum” – spektakl Teatru OdRuchu

Tryptyk Polski: „Linoleum” – spektakl Teatru OdRuchu

wpis w: Aktualności | 0

Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Teatr Mały Tychy i Teatr OdRuchu zapraszają na drugi ze spektakli z „Tryptyku Polskiego”. „Linoleum” obejrzymy 4 października o 19.00 w Teatrze Małym w Tychach. Projekt realizowany jest w ramach Tyskiego Banku Kultury. Bilety do nabycia w Teatr Mały Tychy.

Spektakl Teatru OdRuchu „Linoleum” porusza tematykę „szarej polskości”, ukazując w krzywym zwierciadle młodych Polaków wychowujących się na osiedlu. Język, którym posługują się wykonawcy to nie tylko słowo, ale także ruch i taniec, dzięki którym widz może poszukiwać treści, której nie sposób zwerbalizować. Premiera spektaklu miała miejsce w listopadzie 2018 r., a już niedługo zobaczymy ją ponownie w Teatrze Małym w Tychach.

Znamy się od zawsze, wychowywaliśmy się na jednym podwórku, a przynajmniej w tej samej okolicy. Bohaterowie spektaklu „Linoleum” są wśród nas, spotykamy ich w sklepie, na ulicy, w autobusie i w klubie. Spławiamy ich gdy proszą nas o papierosa, czujemy niebezpieczeństwo kiedy nas zaczepiają i odrazę gdy wołają czy gwiżdżą w naszym kierunku.

Dzieli nas wszystko, nie łączy nas nic. Czy aby na pewno⁉
A może mieszkańcy tego osiedla w gruncie rzeczy należą do znacznej większości w tej biało-czerwonej krainie i należałoby ich w jakimś stopniu poznać, przynajmniej spróbować zrozumieć⁉
Czy ignorowanie problemu może w jakikolwiek sposób wpłynąć na jego rozwiązanie⁉
Czy Andżela, Sebix, Żenia, Wilma, Bączita, Gimpel i Luna mają jakieś marzenia⁉
Dlaczego jest w nich tyle goryczy i wrogości⁉
Obchodzi Cię to⁉
Dlaczego Żenia ma problem z gejami, Luna nie znosi „ciapatych”, Sebix przesadza z pyłkami, a Gimpel jest półgłówkiem⁉
Czy myślisz, że już tacy przyszli na ten świat, czy to właśnie świat takimi ich uczynił⁉

Tryptyk Polski: „Linoleum”
4 października 2020 r., g. 19.00
Teatr Mały Tychy

𝐑𝐞𝐳̇𝐲𝐬𝐞𝐫𝐢𝐚: Michał Misza Czorny i Monika Szydłowiecka
𝐓𝐞𝐤𝐬𝐭 𝐢 𝐜𝐡𝐨𝐫𝐞𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐢𝐚: Michał Misza Czorny
𝐌𝐮𝐳𝐲𝐤𝐚: Łukasz Poleszak (Wudec)
𝐎𝐛𝐬𝐚𝐝𝐚: Daria Gacek, Alicja Hudeczek, Jakub Nawrot, Bartosz Goździkowski/Jan Sarata, Paulina Strzoda, Monika Szydłowiecka
𝐏𝐫𝐨𝐝𝐮𝐜𝐞𝐧𝐭: Teatr Mały Tychy i Miejskie Centrum Kultury w Tychach (spektakl współrealizowany ze środków Miejskiego Centrum Kultury w Tychach w ramach projektu „Tyski Bank Kultury”)

Bilety: KLIK

Podczas trwania wydarzenia obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego, według zasad poniższego regulaminu:
http://bit.ly/RegulaminCOVID-TeatrMaly