SALON SŁOWA / DNA Kultury / Pod czerwień – wieczór autorski Konrada Wojtyły

SALON SŁOWA / DNA Kultury / Pod czerwień – wieczór autorski Konrada Wojtyły

wpis w: Aktualności | 0

11 maja o godzinie 17:00,  w Pasażu Kultury ANDROMEDA uraczymy Państwa niesamowitym spotkaniem z poezją. W tym dniu, w ramach Salonu Słowa będziemy mogli spotkać się z Panem Konradem Wojtyłą.

Konrad Wojtyła – poeta, dziennikarz, krytyk literacki, wiceprezes Fundacji im. Sławomira Mrożka. W latach 2005-2009 z-ca redaktora naczelnego kwartalnika literacko-filozoficznego [fo:pa]. Od 2012-2014 roku pierwszy redaktor naczelny kwartalnika „eleWator”, a także wiceprezes Fundacji Literatury im. Henryka Berezy. Juror Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia. Wydał sześć książek poetyckich, m.in. może boże (2010) – nagrodzoną Lubuskim Wawrzynem Literackim i Znak za pytaniem (2017) – wyróżnioną Nagrodą Otoczaka Jerzego Suchanka. Opublikował również zbiór wywiadów z najważniejszymi polskimi pisarzami i tłumaczami Rewersy. Rozmowy literackie (2014). Przełożył z jidisz na polski wiersze Eliasza Rajzmana zebrane w tomie Mech płonący (2015). Współredaktor książki Rafała Wojaczka Nie te czasy. Utwory nieznane (2016). Publikował w wielu pismach w kraju i za granicą. Tłumaczony na kilka języków. W czerwcu 2019 roku ukaże się jego wybór wierszy Pod czerwień.

„Język zapętla się wprawdzie u Wojtyły w niezbożnych i nieoczekiwanych asocjacjach, które zaraz jednak znajdują swe uświęcające na nowo porządki, nowe liturgie i możliwości wyrazu. Ale rodzą się one jednak w starych łożyskach, pod brzemieniem wygasłych gestów i kształtów, znaków i słów, na popiołach i zgliszczach, jakby stając się kolejnymi śladami śladów” (prof. Zbigniew Mikołejko)

Miejsce: Pasaż Kultury ANDROMEDA, I piętro, pl. Baczyńskiego 2, Tychy

Data: 11.05.2019 r., godz.17.00

Prowadzenie: Agata Cichy

WSTĘP WOLNY