Z przytupem: „Kołysanki” – warsztaty muzyczne z Maniuchą Bikont

Z przytupem: „Kołysanki” – warsztaty muzyczne z Maniuchą Bikont

wpis w: Aktualności | 0

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na „Kołysanki” – warsztaty muzyczne z Maniuchą Bikont, które odbędą się w sobotę, 8 lutego w godzinach 12.00 – 18.00 w Starym Magistracie przy Pl. Wolności 1.

Uczestnicy warsztatów przymierzą się do różnych stylów śpiewania kołysanek, pośpiewają kołysanki-wyliczanki, kołysanki mazurkowe i kołysanki-pieśni. Posłuchają nagrań terenowych, zwracając uwagę na różnorodność tembrów i indywidualny wkład śpiewaka w pieśń. Poznają narzędzia, które pozwolą złożyć własne kołysanki. Popracują nad oddechem, będą oswajać się z brzmieniem własnego głosu, uczyć się śpiewania z przyjemnością.

prowadzi: Maniucha Bikont – jej pasją jest muzyka tradycyjna i nowoczesna: śpiewa, gra na tubie, akordeonie oraz innych małych i dużych instrumentach. Uczestniczy w wielu muzycznych i teatralnych projektach, współpracuje z muzykami z całego świata. Jest znana z koncertowania w składach: „Maniucha i Ksawery”, „Tęgie Chłopy” oraz „Bikont/Talmudi”. Wykonuje utwory współczesnych kompozytorów, tworzy muzykę teatralną i filmową. Jest doktorantką wydziału Artes Liberales. Od lat jeździ po wsiach centralnej i wschodniej Europy nagrywając pieśni i muzykę.

Kołysanki
warsztaty muzyczne z Maniuchą Bikont
z cyklu „Z przytupem”
8 lutego (sobota), godz. 12.00–18.00
STARY MAGISTRAT, pl. Wolności 1

koszt: 15 zł
zapisy: Agata Berger-Połomska, 32 327 18 20–21, wew. 24, e-mail: a.berger@muzeum.tychy.pl

„Z przytupem” to propozycja Muzeum Miejskiego w Tychach w ramach Programu Rewitalizacji dla Miasta Tychy.

więcej: http://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/kolysanki-z-cyklu/