Port Pieśni Pracy – Zimowa Rozgrzewka

Port Pieśni Pracy – Zimowa Rozgrzewka

wpis w: Aktualności | 0

26 stycznia Miejskie Centrum Kultury w Tychach wraz z zespołem Perły i Łotry zapraszają na pokład Pasażu Kultury Andromeda, gdzie od 18.00 załogę poprowadzą gospodarze oraz goście z mniej i bardziej odległych krain – pszczyński North Cape i trójmiejska Formacja. Zimowa rozgrzewka Portu Pieśni Pracy jest pierwszym wartym obecności morskim akcentem w szantowym kalendarzu roku 2019 w Polsce.

Zaśpiewają dla nas Perły i Łotry, których w Tychach przedstawiać nie trzeba, ale i sąsiedzi zza miedzy. Należą do nich North Cape: pięciu mężczyzn, pięć głosów, pięć mikrofonów, którym właśnie tyle wystarczy, by tworzyć muzykę, bo pszczynianie zaprezentują się śpiewając a’capella i zabierając zebranych w muzyczną podróż przez folk morski i szanty aż do pieśni z nurtu spirituals. Które zdominują koncert w Tychach? Przekonamy się w sobotni wieczór, który zwieńczy wyczekiwany przez wielu występ gości z Trójmiasta. Formacja to błyskotliwość i wirtuozeria tekstów Jacka Jakubowskiego i Krzysztofa Jurkiewicza w połączeniu ze skocznymi i subtelnymi melodiami, które zapadają w pamięć, prowadzą przez zieloność irlandzkich wzgórz i porywają w daleką podróż w nieznane.

Nie zabraknie atrakcji dla dużych i małych – by jeszcze pełniej poczuć się jak na najprawdziwszym statku, organizatorzy zachęcają najmłodszych (ale i tych starszych, którym płynie w żyłach żeglarska krew) do przebrania się za żeglarzy, marynarzy i piratów na pokładzie Andromedy, której kubryk zamieni się w kreatywne miejsce dla każdego.

Wstęp wolny!