Polish Sounds / Mela Koteluk

Polish Sounds / Mela Koteluk

wpis w: Aktualności | 0

AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy zaprasza na pierwszy koncert drugiej części Sezonu 5.0 – 4 stycznia o 19.00 w Mediatece wystąpi Mela Koteluk.

Zaczynała skromnie, bo od chórków – ale za to nie byle gdzie, bo w Scorpions i u Gaby Kulki. Na niepodległość wybiła się wydanym w 2012 roku albumem „Spadochron”, który dryfował gdzieś pomiędzy dream popem a rockiem. Czy raczej płynął pełną parą do celu, skoro przyniósł artystce podwójną platynę i dwa Fryderyki. Koteluk porównywano m.in. do Katarzyny Nosowskiej i Kate Bush, ale kolejne albumy wokalistki – „Migracje” i „Migawka” – dowiodły, że operuje własnym muzycznym językiem. Zresztą teksty też ma osobne, poetyckie, nieco abstrakcyjne, uchylające drzwi do innych światów. W Mediatece Mela Koteluk zaprezentuje intymne, wyciszone oblicze swojej muzyki – wystąpi w duecie z Tomaszem „Serkiem” Krawczykiem, współautorem lwiej części repertuaru, wziętym gitarzystą znanym m.in. z zespołów Zakopower i Bisquit, a także ze współpracy z Urszulą Dudziak czy Kayah.

04.01.2020 | godz. 19:00

MELA KOTELUK

POLISH SOUNDS

Mediateka, al. Marszałka Piłsudskiego 16 w Tychach

Bilety w cenie: 30 PLN ulgowy / 40 PLN normalny dostępne w punktach sprzedaży Ticketmaster na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym ticketmaster.pl.