Plenerowe spektakle Teatru DoRo w Klubach MCK!

Plenerowe spektakle Teatru DoRo w Klubach MCK!

wpis w: Aktualności | 0

Zapraszamy na spektakle plenerowe Teatru DoRo, który działa przy Klubie Urbanowice MCK!

W środę 23 września o godz. 18.00w ogrodzie Klubu Urbanowice MCK Teatr DoRo zaprasza na spektakl pt.: „Grodzieńska”. Komedia PRL-u aktualna również dzisiaj.
reżyseria: Piotr Adamczyk
obsada: Karina Gruchlik, Wiktoria Hielińska, Bożena Bober, Edyta Pajda, Małgorzata Połubok, Marta Rdzanek, Aleksandra Szamota, Krystyna Kost, Bogumiła Wieczorek

Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy
Tel. 726 261 375
urbanowice@mck.tychy.pl
Klub Urbanowice MCK, ul. Przejazdowa 8

Natomiast 24 września o godz. 18.00 w ogrodzie Klubu Wilkowyje MCK Teatr DoRo wystąpi ze spektaklem na podstawie opowiadania Sławomira Mrożka „Scenariusz dla Lisa” w reżyserii Piotra Adamczyka.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy, tel.: 32 227 26 22/691 770 344, klub@mck.tychy.pl
Klub Wilkowyje MCK, ul. Szkolna 94

O spektaklu:
Już Mrożek (Sławomir) wiedział, że Lis jest naturalnym wrogiem Kur, Koguta i wszelkiego drobiu. Dał wyraz temu w kilku wstrząsających jednoaktówkach ze słynną „Serenadą” na czele.
Zespół Teatralny „DoRo” z Klubu Urbanowice Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, składający się w przeważającej większości z kobiet, postanowił w przedstawieniu „Scenariusz dla Lisa” rozwiązać problem lisa ostatecznie – po pierwsze nie zapraszać go na scenę, a po drugie, jak już by się pojawił, to zastrzelić go flintą, czyli strzelbą. Jak jednak będzie wygląda świat bez Lisa, czy Kogut pozostanie jeszcze Kogutem, czy Kury będą szczęśliwe? Okazuje się, że Kury popadają w marazm paskudny, Kogut jest już prawie kaput, wokół kurnika wieją wszelkie rewolucyjne i kontrrewolucyjne prądy, a rzeczywistość zaczyna się rozpadać.

W zaistniałej sytuacji reżyser postanawia ożywić Lisa, który natychmiast zabiera się do swojego niecnego procederu – bałamucenia naiwnych Kur. O ile jednak w latach młodości (czasy Mrożka) zależało mu po prostu na konsumowaniu kur, to teraz chytrus chce wszelkie kury i drobie zamienić w lisice i zaprowadzić w kurniku swoje porządki. A na koniec oznajmia: „Panie reżyserze melduję wykonanie zadania”, dodając filozoficznie: „Trzeb było uważać, kto pisze scenariusz”.

Bądźmy zatem uważni i nie dajmy ogłupić się farbowanym zwierzakom, czego życzą występujący:
Krystyna Kost, Małgorzata Połubok, Bożena Bober, Edyta Pajda, Gabriela Ozimek, Karina Gruchlik, Marta Rdzanek, Aleksandra Szamota, Bogumiła Wieczorek oraz współautor tekstu i reżyser – Piotr Adamczyk.