Kino FreeLove: „Jeszcze nie koniec” X. Legranda

Kino FreeLove: „Jeszcze nie koniec” X. Legranda

wpis w: Aktualności | 0

„Wbija w fotel, zostawiając widzów w kompletnej ciszy” – tak mówi się o „Jeszcze nie koniec” Xaviera Legranda, filmie z 2017 roku. Reżyser został okrzyknięty odkryciem sezonu,  a historia przedstawiona w dramacie na długo pozostaje w pamięci. Przed nami kolejne pełne emocji plenerowe Kino FreeLove – zapraszamy na pokaz do ogrodu Miejskiego Centrum Kultury w Tychach 2 sierpnia 2019 roku o 20.30.

Rozwód. Dwoje niegdyś kochających się ludzi. Dwoje dzieci. Już to lakoniczne przedstawienie sytuacji pozwala nam poznać okoliczności, w jakich zastajemy bohaterów filmu Xaviera Legranda, spośród których już na początku poznajemy winnego rozpadu rodziny.
 
Między rodzicami miota się mały Julien, wahania nastroju bohaterów budują napięcie, które oddziałuje na odbiorców, a wąskie kadry sprawiają, że widzowie stają się niemal czynnymi uczestnikami rodzinnych przepychanek.

 

„Jeszcze nie koniec” to bardzo udany debiut Xaviera Legranda, wielokrotnie nagradzany, m.in. francuskimi Cezarami (4 nagrody) i włoskimi Lwami (Lew Jutra i Srebrny Lew) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Film obejrzymy w ogrodzie MCKu w ramach plenerowego Kina FreeLove – tradycyjnie w piątek, 2 sierpnia o 20.30. Wstęp wolny

W razie niepogody pokaz odbędzie się w Sali Kameralnej MCK.