Kino FreeLove: eXistenZ

Kino FreeLove: eXistenZ

wpis w: Aktualności | 0

5 października Miejskie Centrum Kultury zaprasza do  balansowania między dwiema rzeczywistościami – tą realną i wirtualną. Kolejna odsłona Kina FreeLove zabierze nas do fascynującego świata gier komputerowych, w których fantazja zlewa się z codziennością. Start thrillera „eXistenZ” o 19.00 w Sali Kameralnej MCK.

To będzie wieczór z twórczością Davida Cronenberga, jednego z najbardziej kontrowersyjnych reżyserów współczesnego kina. „eXistenZ” z 1999 roku pokazuje dość przerażającą wizję przyszłości opierając się na wątku tytułowej niezwykłej gry komputerowej. Jej premiera budzi sporo emocji, a podczas próbnego pokazu dochodzi do zamachu na twórczynię gry. Podejmowane są próby zablokowania wprowadzenia gry na rynek. W obliczu kontrowersji związanych z grą, jej autorka (Jennifer Jason Leigh) postanawia przetestować ją z partnerem (Jude Law) na własnej skórze – i to dosłownie, gdyż „eXistenZ” podłączany jest bezpośrednio do systemu nerwowego gracza, mając wgląd w jego myśli, lęki i zamierzenia. Wkrótce okaże się czy to tylko gra, czy istnieje granica między światem realnym i wirtualnym, wreszcie – czy bohaterom udaje się zrozumieć, po co się gra.

David Cronenberg otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za wybitny wkład artystyczny w „eXistenZ” , a sam film nominowany był w kategoriach najlepszego filmu science fiction i najlepszy montaż filmu.

Miejskie Centrum Kultury w Tychach
5 października 2018 r., godz. 19.00