„Kadry dzielnicy – powrót do przeszłości” – warsztaty i spacer

„Kadry dzielnicy – powrót do przeszłości” – warsztaty i spacer

wpis w: Aktualności | 0

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na pierwszą część kameralnych warsztatów fotograficznych i spaceru z cyklu „Kadry dzielnicy – powrót do przeszłości”, które rozpoczną się na pl. K. K. Baczyńskiego pod fontanną–dmuchawcem 18 lipca o godzinie 11.00. Wstęp wolny – obowiązuje rezerwacja miejsc.

Sobotnie letnie przedpołudnie warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach i zagłębiając się w świat czarno–białej fotografii. Propozycja dla pasjonatów fotografii, którzy zobaczą, jak zmieniały się Tychy i ich otoczenie na przestrzeni lat oraz wartość fotografii w dokumentacji tych zmian, co będzie wsparte nowym narzędziem zawierającym bogate zbiory fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach, czyli wirtualną mapą-archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie” (www.abc.tychy.pl).

Stworzą nowe wersje archiwalnych kadrów i porównają to, co było, z tym, co jest. Poznają znaczenie, jakie dla dokumentowania lokalnej historii ma fotografia. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy-archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie”, by następnie, zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, na osiedle B, nieopodal Muzeum i odnaleźć dawne kadry. Po działaniach w terenie, wydrukują nowe odsłony dawnych fotografii i stworzą kolejny przyczynek do archiwalnego zbioru, idąc za tropem ośmiu fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951–1989.

Uczestników prosimy o przyniesienie smartfona lub cyfrowego aparatu fotograficznego oraz kabla mikro USB (podłączenie smartfona/aparatu do komputera).

Kadry dzielnicy –  powrót do przeszłości. Osiedle B wczoraj i dziś
kameralne warsztaty fotograficzne i spacer
18 lipca (sobota), godz. 11.00–15.00
zbiórka: pl. K. K. Baczyńskiego pod fontanną–dmuchawcem
prowadzi: Anna Kura
wstęp wolny

zapisy: Anna Kura, tel. 32 327 18 20-21, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl
liczba uczestników ograniczona do 10 osóbwięcej:
http://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/kadry-dzielnicy-powrot-do-przeszlosci-osiedle-b-wczoraj-i-dzis-2/