Tyska Galeria Sportu

Tyska Galeria Sportu działa od 2016 roku, jako nowy oddział Muzeum Miejskiego w Tychach. Jej zadaniem jest popularyzacja sportu w Tychach i jego najwybitniejszych przedstawicieli.

Jak na wciąż młode miasto, Tychy osiągnęły w sporcie już bardzo dużo sukcesów. Związanych jest z nim wielu wybitnych sportowców – medalistów olimpijskich, mistrzów świata i Europy. Kolejne sportowe imprezy krajowe i zagraniczne dopisują nowe nazwiska do tej listy. Wśród licznych propozycji Tyskiej Galerii Sportu znajdują się m.in.:
stała ekspozycja poświęcona głównie piłce nożnej,hokejowi, historii sportu w mieście oraz najsłynniejszym tyskim sportowcom,
czasowe wystawy tematyczne o sporcie w Tychach,
cykle edukacyjne, lekcje muzealne, warsztaty i konkursy skierowane do osób dorosłych, ale także dzieci i młodzieży,
spotkania z ciekawymi ludźmi sportu.

Oferta edukacyjna Tyskiej Galerii Sportu ma na celu prezentację (w atrakcyjnej formie) społecznych i wychowawczych wartości sportu. Dysponując bogatymi zbiorami eksponatów, dokumentów i fotografii oraz nowoczesnymi środkami audiowizualnymi proponujemy edukację sportową w szerszym wymiarze poprzez prezentację problemów współczesnego sportu, wyzwań z jakimi styka się sportowiec, a także odbiorca widowiska sportowego. Zajęcia w TGS pozwalają dzieciom i młodzieży rozwinąć i pogłębić zainteresowanie sportem, kulturą fizyczną oraz ideami olimpijskimi, a w swej treści nawiązują do historii sportu w Tychach, a także aktualnych wydarzeń sportowych w mieście, kraju i na świecie.
Oferta edukacyjna TGS jest skierowana do przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Więcej informacji na stronie: tgs.tychy.pl

GALERIA


sprawdź co u nas słychać


https://www.facebook.com/TyskaGaleriaSportu/
https://www.instagram.com/tyskagaleriasportu/
https://www.youtube.com/channel/UC4ILARpbJphrmpzWf9RNmRQ
https://www.tgs.tychy.pl

zostańmy w kontakcie


515 717 430
ul. Edukacji 7, 43-100 Tychy

najbliższe wydarzenia instytucji