Gala Nagród Prezydenta Miasta Tychy // Mateusz Krzyżowski, Krzysztof Jakowicz, Hadrian Filip Tabęcki, Tango Attack i AUKSO

Gala Nagród Prezydenta Miasta Tychy // Mateusz Krzyżowski, Krzysztof Jakowicz, Hadrian Filip Tabęcki, Tango Attack i AUKSO

wpis w: Aktualności | 0

Gala Nagród Prezydenta Miasta Tychy w Dziedzinie Kultury i Sportu to okazja do podsumowań w tak ważnych dla naszego miasta obszarach. Tradycyjnie już Prezydent Andrzej Dziuba uhonoruje wyróżniających się w ostatnim roku tyskich artystów i sportowców.

W części artystycznej usłyszymy Mateusza Krzyżowskiego – Tyszanina, niebywale utalentowanego pianistę, laureata między innymi 49. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, w którego wykonaniu wybrzmi koncert fortepianowy F-moll Chopina.  Następnie w programie „Tango moja miłość”, na który składają się najpiękniejsze polskie tanga, gościć będziemy wirtuoza skrzypiec – Krzysztofa Jakowicza z towarzyszeniem formacji Tango Attack.

Obie części tej muzycznej uczty spajać będzie artystyczna wizytówka Miasta Tychy, a w przeszłości laureaci Nagrody Prezydenta Tychów w Dziedzinie Kultury – muzycy AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy i maestro Marek Moś.

Tango Attack:
Grzegorz Bożewicz – bandoneon
Piotr Malicki – gitara
Hadrian Filip Tabęcki – fortepian, aranżacje

Bilety w cenie 25 zł niebawem do nabycia na TicketMaster.pl i w salonach EMPIK