Dzień Dziecka w Tychach

Dzień Dziecka w Tychach

wpis w: Aktualności | 0

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji przez kilka dni w Tychach odbywać się będą imprezy skierowane do najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

27-28 maja (sobota, niedziela)

  • Dzień Dziecka z Gemini Park Tychy

Przed nami jedno z najradośniejszych świąt w roku, podczas którego dobrej zabawy z pewnością nie zabraknie! Koncert Ewy Farnej, spotkanie z ReZigiuszem i Rafałem Sonikiem oraz darmowe Wesołe Miasteczko – oto, co na tegoroczny Dzień Dziecka przygotowało powstające Gemini Park Tychy. 27 i 28 maja będzie wyjątkowym weekendem, pełnym wrażeń i radości. Przez dwa dni na parkingu TESCO przy ul. Towarowej 2 na najmłodszych czekać będzie mnóstwo atrakcji.

Program:

27 maja (sobota)
13:00 Rozpoczęcie pikniku
13:15-17:00 Występy zespołów artystycznych Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Tychach
14:00 Spotkanie z Mistrzem: Rafał Sonik i Rajd Dakar
17:00 Koncert: Siostry Wajs&Stonoga
18:00 Spotkanie z Mistrzem: Rafał Sonik i Rajd Dakar
19:30-21:00 Koncert zespołu Another Pink Floyd z pokazem laserów

28 maja (niedziela)
15:00 Spotkanie z ReZigiuszem i jego przyjaciółmi
16:00 Spotkanie z Mistrzem: Rafał Sonik i Rajd Dakar
17:00 Koncert Aidy z Muchą w Mucholocie
18:15 Spotkanie z ReZigiuszem i jego przyjaciółmi
19:00 Spotkanie z Mistrzem: Rafał Sonik i Rajd Dakar
20:15 Koncert Ewy Farny
21:30 Pokaz sztucznych ogni

Nie zabraknie również pokazów iluzjonistycznych  i występów zespołów młodzieżowych. Na parkingu TESCO przy ul. Towarowej 2 w Tychach, odbędą się koncerty, wyjątkowe spotkania, ale także to, z czego dzieci cieszą się najbardziej – darmowe wesołe miasteczko (w godz. 10.00-21.00), konkursy, animacje i wspaniały pokaz sztucznych ogni.

Gemini Park zaprasza również najmłodszych uczestników na coś słodkiego – czeka 2000 darmowych porcji pysznej waty cukrowej! Dla tych nieco starszych przygotowano stoiska na których będzie można kupić wiele smakołyków z grilla.

Dzień Dziecka z Gemini Park Tychy – ulotka

1 czerwca (czwartek)

  • Dzień Dziecka w MCK

Święto Dnia Dziecka będzie w Miejskim Centrum Kultury w Tychach obchodzone 1 czerwca w godzinach od 17.00 do 19.30, w budynku i ogrodzie przy ul. Bohaterów Warszawy 26. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji:

– spektakl „Pszczółka Maja” w wyk. Fabryki Kultury

– animacje dla dzieci w wyk. Fabryki Kultury

– warsztaty artystyczne dla dzieci (3 +)

– „Maluszkowo” czyli kącik dla dzieci do 4 lat: zabawy z plasteliną, ciastoliną, naklejkami do ozdabiania prostych form (kwiatek, domek, kartka dla mamy), kolorowankami.

– robotyka Lego

  • Bajki w Bibliotece

1 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tychach przy al. Piłsudskiego 16 przez cały dzień będą wyświetlane bajki dla najmłodszych. Ponadto w Dziale dla dzieci odbędzie się mini – kiermasz książki dziecięcej i loteryjka dla dzieci.

  • Trójkolorowy Dzień Dziecka z GKS Tychy

Integracyjna olimpiada dla przedszkoli odbędzie się 1 czerwca o godz. 10:00 na boisku bocznym przy Stadionie Miejskim w Tychach. Zapraszamy wszystkie przedszkola, a w szczególności te z oddziałami integracyjnymi, do wspólnej zabawy!

Zgłoszenia dla przedszkoli do 18 maja: fundacja@multiintegra.pl.

Regulamin

  • Dzień Dziecka w Multikinie 1-4 czerwca

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, dlatego sieć Multikino zaplanowała atrakcje nie tylko na 1 czerwca, ale aż na 4 dni. W repertuarze najmłodsi kinomani znajdą między innymi: w pełni animowany film „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”, kolejną cześć serii przygód Kapitana Jacka Sparrowa „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara” z Johnnym Deppem w roli głównej, animację „Riko prawie bocian”, a także film „Strażnicy Galaktyki vol. 2”. W weekend 3 i 4 czerwca odbędą się również „Poranki filmowe” dla dzieci.

Ponadto do biletu na film familijny zakupionego między 1 a 4 czerwca w sieci Multikino będą rozdawane dwustronne plakaty A3 animacji „Auta 3” oraz filmu „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”. Akcja będzie trwała do wyczerpania zapasów.

Poza najpopularniejszymi animacjami i „Porankami filmowymi” na dzieci w Multikinie od 1 do 4 czerwca będą czekały atrakcje: animacje, konkursy, zabawy i wiele innych!

Szczegółowy repertuar dostępny jest na www.multikino.pl

2 czerwca (piątek) 16:00- 19:00

Festyn na Placu K. Ryguły na Czułowie . Wydarzenie realizowane jest w ramach budżetu partycypacyjnego.

W programie:

Strefa metamorfozy:
-malowanie buziek i tatuaży, kolorowanie włosów
 
Mini akademia cyrkowa:
pokazy kuglarskie
warsztaty z użyciem sprzętu cyrkowego
balonowe zoo
bańki XXL
dmuchańce
animacje dla dzieci
słodki upominek dla dzieci (godz.18:00)

3 czerwca (sobota)

  • Na sportowo w Paprocanach

W sobotę, 3 czerwca MOSiR Tychy zaprasza na Dzień Dziecka na Sportowo, który odbędzie się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany! Zabawa rozpocznie się o godzinie 15.00 i potrwa do 18.00.

W przypadku deszczowej pogody impreza zostanie odwołana. W zabawie mogą wziąć udział dzieci z rocznika 2001 i młodsze – zgłoszenia w dniu imprezy od godz. 15. Konkurencje: przejście przez tunel, tory przeszkód, bieg na czas, slalom z rakietką do tenisa stołowego i piłeczką, bieg w worku, rzuty do celu, skok w dal z miejsca, przysiady itp. Po zaliczeniu wszystkich konkurencji uczestnik może wziąć udział w losowaniu nagród loterii z okazji Dnia Dziecka.

4 czerwca (niedziela)

  • Dzień Dziecka z Teatrem Małym (Dziedziniec Teatru)

Teatr Mały zaprasza najmłodszych w niedzielę (4 czerwca) od godz. 15.00 na popołudnie pełne niespodzianek, konkursów i innych atrakcji!

W programie m. in.:

godz. 16:00 „O tym jak Frędzelka i Wiercipiętka spotkały czapeczkę” – interaktywny spektakl teatralny dla dzieci od lat 3 w wykonaniu zespołu Teatru Trip z Chorzowa.

Bajka opowiada o losach dwóch skrzatów, które znajdują w lesie czapkę wielkiego maga Hipolita Szare Piórko. Kiedy okazuje się, że został on zamieniony w powietrze, skrzaty postanawiają użyć wszystkich sił, aby go odczarować. By tego dokonać będą potrzebowały pomocy dzieci. Przedstawienie zachęca dzieci do aktywnego trybu życia oraz kreuje pozytywne wartości, które powinny istnieć między rodzeństwem.

godz. 17:00 „Halinka Benedyk – dla dzieci”

Koncerty Halinki dla dzieci to gwarancja świetnej zabawy. Śpiewa wspólnie z najmłodszymi, a oni sami mają szansę stanąć na scenie i próbować swoich sił. Repertuar zawiera kompozycje własne, jak i znane, europejskie piosenki śpiewane w języku polskim, wszystkie one to zastrzyk szaleństwa, zabawy wykorzystującej śpiew i ruch jednocześnie. Pociechy zawsze wychodzą zadowolone, radosne, a często nagrodzone. Wieloletnie doświadczenie Halinki w pracy z dziećmi jest zapewnieniem dobrego koncertu.

Wstęp wolny!