„Bajkowe Piosenki” w ogrodzie MCK Tychy

„Bajkowe Piosenki” w ogrodzie MCK Tychy

wpis w: Aktualności | 0

Koncert „Bajkowych Piosenek” w wykonaniu Fabryki Kultury zainaugurował wakacyjny cykl spotkań w Miejskim Centrum Kultury w Tychach. Podczas niedzielnego popołudnia w „Letnim Ogrodzie Sztul Wszelakich” najmłodsi spotkali się z piosenkami przypominającymi dobrze znane wiersze i opowiadania dla dzieci. Pogoda i humory dopisały! A już w najbliższym tygodniu MCK zaprasza na kolejne spotkanie, tym razem z Panem Korkiem i jego laboratorium pełnym eksperymentów.

Kto odwiedził magiczny ogród Miejskiego Centrum Kultury w Tychach na pewno nie zapomni spotkania z szaloną kapustą i innymi warzywami rodem ze straganu z wiersza Jana Brzechwy. „Letni Ogród Sztuk Wszelakich” w MCK-u rozpoczął się koncertem piosenek, do których wspólnego śpiewania zachęcała Fabryka Kultury.

Artyści tak porwali publiczność, że także dorośli nie kryli radości. „Ja to płakałam ze śmiechu. Groszek był najlepszy!” – mówi rozbawiona Pani Jolanta, która z całą rodziną przybyła do MCK-u. Wśród bohaterów, o których piosenki niosły się po ogrodzie znaleźli się Jaś i Małgosia czy Księżniczka śpiąca na ziarnku grochu, a na uważnych małych widzów czekały zaproszenia na dowolny spektakl dla dzieci w Teatrze Małym w Tychach.


Dynamicznie, wesoło i bardzo kolorowo – tak MCK zainaugurował cotygodniowe spotkania dla dzieci. W kolejnych tygodniach zaplanowano m.in. spektakle teatralne, pokazy eksperymentów i iluzji, a nawet walk średniowiecznych.

Szczegółowy program lata w MCK tutaj