AUKSODRONE X-TRA: ALEK NOWAK / OLGA TOKARCZUK: AHAT ILī – SIOSTRA BOGÓW

AUKSODRONE X-TRA: ALEK NOWAK / OLGA TOKARCZUK: AHAT ILī – SIOSTRA BOGÓW

wpis w: Aktualności | 0

20 grudnia w tyskiej Mediatece wyjątkowy appendix do tegorocznej edycji auksodrone. AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy zaprasza na koncertowe wykonanie opery „ahat ilī – siostra bogów” Alka Nowaka do libretta Noblistki – Olgi Tokarczuk!

Opera „ahat ilī – siostra bogów” (2018) Alka Nowaka do libretta Olgi Tokarczuk na podstawie jej powieści „Anna In w grobowcach świata” opowiada na nowo jeden z najstarszych mitów – historię o zejściu do podziemi, o stoczonej tam walce oraz o konsekwencjach tych wydarzeń. Bohaterami opowieści są postacie boskie, ludzkie i demoniczne kierowane różnymi tajemniczymi siłami, splecione ze sobą siecią fatalnych relacji. Postacią główną jest nie bóg, lecz – odwrotnie niż w oryginalnym micie – człowiek, usiłujący odnaleźć swoje miejsce w świecie rządzonym przez bogów, zrozumieć ten świat i uratować go przed zgotowaną przez nich katastrofą. Końca świata nie będzie, ale to człowiek musi ponieść ostateczną ofiarę, by zachować boski porządek.

Opera zostanie przedstawiona w wersji koncertowej.

20.12.2019 | godz. 19:00

ALEK NOWAK / OLGA TOKARCZUK: AHAT ILī – SIOSTRA BOGÓW

AUKSODRONE X-TRA

Mediateka, al. Marszałka Piłsudskiego 16 w Tychach

Bilety w cenie: 49 PLN dostępne w punktach sprzedaży Ticketmaster na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym ticketmaster.pl.