5cet w Andromedzie

5cet w Andromedzie

wpis w: Aktualności | 0

Kto kojarzy film o Paktofonice „Jesteś Bogiem” czy zna projekt „ElectroKilar” – będzie zachwycony. DJ 5cet, pionier drum’n’bassu na Śląsku, autor muzyki do wspomnianego filmu i twórca projektu z okazji 85. rocznicy urodzin wybitnego kompozytora muzyki symfonicznej i filmowej Wojciecha Kilara zagra 26 października 2018 o 19:00 w Pasażu Kultury Andromeda.

W jesienny piątkowy wieczór Szymon Padoł znany jako DJ 5cet zaserwuje nam tym razem – zaaranżowane specjalnie na potrzeby naszego wydarzenia – remiksy dawnych śląskich utworów w połączeniu z elektroniką! Szymon Padoł to producent muzyczny, kompozytor muzyki filmowej, filmowiec, autor licznych remiksów audio i video. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na wydziale Radia i Telewizji. Elektronika interesowała go zawsze, na osiemnastkę kupił sobie profesjonalną kartę muzyczną do komputera, a gramofony – gdy zaczął pracować w Londynie (1999).
Popularność przyniosła mu płyta „DJ 5cet prezentuje: R+”, z remiksami wszystkich piosenek z płyty Pokahontaz „Receptura” (2005). Brał udział w ogólnopolskiej trasie koncertowej „MTV Pokahontaz R+ Tour”, w czasie której odpowiedzialny był za wizualizacje. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej m.in. z Kazikiem Staszewskim, Syntetic, Paktofoniką.
Chętnie eksploruje obszary dźwięku i obrazu ruchomego.

Jednym z najważniejszych dzieł Szymona Padoła z ostatniego czasu jest projekt ElectroKilar, powstały w 2017 roku, Dzięki projektowi publiczność miała okazję usłyszeć najwspanialsze dzieła słynnego kompozytora w nowoczesnych i zaskakujących aranżacjach elektronicznych. DJ 5cet wykonał je wraz z muzykami Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO pod batutą Marka Mosia.

Jeśli jesteście ciekawi, jak zabrzmią remiksy dawnych śląskich utworów wybrane i zaaranżowane przez Szymona Padoła, koniecznie przyjdźcie na koncert do Andromedy!

Bilety w cenie 20 zł do nabycia via TicketMaster oraz w Pasażu Kultury Andromeda na godzinę przed koncertem (w przypadku dostępności miejsc).