Znamy laureatów przeglądu „Dla Tych zagrają”

Znamy laureatów przeglądu „Dla Tych zagrają”

wpis w: Aktualności | 0

Double Blind i Krzysztof Kulbicki & Bad Habits dołączyły do zespołów, które wystąpią  w pierwszy weekend lipca podczas Święta Miasta.

To właśnie oni zostali laureatami trwającego od lutego przeglądu muzycznego „Dla Tych Zagrają – Nowa Fala Tyskich Brzmień”, organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury.
W ciągu pięciu miesięcy na scenie kameralnej w MCK zaprezentowało się 13 tyskich kapel,
a każdy koncert oceniony był przez jury w składzie: Krzysztof Nowakowski, Grzegorz Kapołka, Robert Zembrzycki. 12 czerwca, po półgodzinnej rozmowie muzycy jednomyślnie wybrali zespół Double Blind „…ze względu na wybitnie charyzmatycznego wokalistę, wielką ekspresję oraz spójny image. Jurorzy podkreślili, że nie mieli żadnych wątpliwości co do wyboru i że na tle pozostałych zespołów ten wypadł najbardziej profesjonalnie pod względem muzycznym oraz zaprezentował najdojrzalsze kompozycje. Po ogłoszeniu wyników odbyło się półtoragodzinne spotkanie tyskich kapel z jurorami, podczas którego każdy z zespołów otrzymał szereg rad od doświadczonych muzyków.

O tym, kto jeszcze wystąpi na Święcie Miasta, zdecydowała również publiczność – wygrał ten zespół, który podczas swojego koncertu w MCK zgromadził największą publiczność.
W koncercie Krzysztofa Kulbickiego & Bad Habits wzięły udział 143 osoby.