Zdjęcie Bierunia docenione na świecie!

Zdjęcie Bierunia docenione na świecie!

wpis w: Aktualności | 0

To właśnie zdjęcie zrobione podczas bieruńskiego spaceru fotograficznego organizowane przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne jako jedyne z Polski otrzymało wyróżnienie w konkursie organizowanym w ramach tegorocznego światowego Scott Kelby’s Photowalk. Jej autorem jest Damian Szewczyk.

W sobotę, 6 października Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprosiło do odkrywania Bierunia w ramach Scott Kelby’s Worldwide Photowalk. Tego dnia cały świat ruszył z aparatami fotograficznymi by wziąć udział w 11. edycji imprezy wymyślonej przez znanego amerykańskiego fotografa i autora poradników. Idea jest prosta: jednego dnia tysiące ludzi na całym świecie ruszają na spacery fotograficzne, a później ich zdjęcia biorą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

TTF wyjaśnia, co sprawiło, że 6 października fotoamatorzy przeszli właśnie przez Bieruń: “Zdecydowaliśmy się na spacer po sąsiednim miasteczku, ponieważ dzięki spacerom fotograficznym organizowanym przez TTF dość dobrze poznaliśmy już zakamarki Tychów. Teraz chcieliśmy zatrzymywać w kadrze także naszą najbliższą okolicę – odwiedzaliśmy już Katowice, Mikołów i Pszczynę – tę ostatnią nawet w ramach zeszłorocznej edycji Scott Kelby’s Worldwide Photowalk.”. Tak więc po fotografowaniu najbliższej okolicy, przyszedł czas również na pobliski Bieruń – to on okazał się strzałem w dziesiątkę. 

„Jako, że jestem wielkim fanem fotografii ulicznej to nie mogłem się oprzeć takiej imprezie. Fotografią zajmuję się amatorsko od 2007 roku. Pamiętam że pierwszy raz startowałem w Rybniku na takim spacerze i moim marzeniem było zakwalifikować się do konkursu Scotta. No i w końcu się udało po 6 latach, ale nie przyszło mi nigdy na myśl, że mogę być wyróżniony” – komentuje autor wyróżnionej fotografii.

Wszystkie wyróżnione fotografie można oglądać na oficjalnej stronie wydarzenia:
Scott Kelby’s Photowalk