XVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Tęczowy kalendarz” – podsumowanie

XVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Tęczowy kalendarz” – podsumowanie

wpis w: Aktualności | 0

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 zaprasza na podsumowanie XVII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Tęczowy kalendarz”, które odbędzie się 12.12.2019 r. o 11.00 w MDK 2 w Tychach przy ulicy Elfów 56.

Tegoroczna edycja Konkursu Plastycznego „Tęczowy kalendarz” to coraz większe wyzwanie. W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział 273 placówki z 7 krajów. Łącznie nadesłano 2508 prac z Polski, Ukrainy, Białorusi, Bułgarii, Serbii, Hong Kongu i Indonezji. To już po raz siedemnasty mamy zaszczyt mierzyć się z oceną i wyborem, naszym zdaniem, najciekawszych nadesłanych prac plastycznych. Od 12 lat koordynatorem konkursu jest Pan Adam Niesyto, dzięki któremu „Tęczowy kalendarz” stał się konkursem międzynarodowym.

Idea stworzenia kalendarza ilustrowanego pracami dzieci zarówno z różnych zakątków Świata, jak i kręgów kulturowych, sprawdza się wyjątkowo dobrze. Prace są odmienne technicznie, stylistycznie i w bardzo oryginalny sposób ilustrują różnorodność zwyczajów, odmienność etniczną i tradycje charakterystyczne dla danych krajów przez pryzmat zmieniających się pór roku.

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc i współpracę współorganizatorowi tegorocznej edycji konkursu Regionalnemu Instytutowi Kultury w Katowicach. Wyrażamy również wdzięczność Panu Jakubowi Chełstowskiemu Marszałkowi Województwa Śląskiego oraz Panu Andrzejowi Dziubie Prezydentowi Miasta Tychy za objęcie konkursu honorowym patronatem.