XI Tyski Festiwal Monodramu MOTYF – spektakle mistrzowskie

XI Tyski Festiwal Monodramu MOTYF – spektakle mistrzowskie

wpis w: Aktualności | 0

533977348283684-gksjsrikyw3vca0mthi1_height640

XI Festiwal Monodramu „MOTYF” w Tychach 

Wystąpią: 

Ewa Błaszczyk „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam”
14.03.2018 g.18:30 Teatr Mały
 

Bilety:40 zł ( od 8 marca: 50 zł)

—————————————–

Anna Kramarczyk „Calineczka”

15.03.2018 g. 18:00 Klub Wilkowyje

Bilety: 11 zł

———————————————-

Wojciech Pszoniak „Belfer”
18.03.2018 r. g.18:00 Teatr Mały

    Bilety: 40 zł (od 8 marca 50 zł)

 

Miejskie Centrum Kultury w Tychach po raz jedenasty jest organizatorem Tyskiego Festiwalu Monodramu, prezentując najciekawsze wydarzenie kulturalne ostatnich lat. Zapraszamy serdecznie na święto jednego aktora zainaugurowane przez Ewę Błaszczyk, z jej najnowszym monodramem „Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam”. Przedstawienie opowiada historię jednej z najbardziej wyrazistych i „słyszanych” dziennikarek swojej epoki – kobiety, której bali się najbardziej wpływowi politycy świata. Bilety w cenie 40 zł kupisz tutaj oraz w kasie Teatru Małego.

Przewidzieliśmy również spektakl dla dzieci „Calineczka” w wykonaniu cudownej Anny Kramarczyk. Pełna magii i uroku inscenizacja baśni Hansa Christiana Andersena; opowieść o maleńkiej Calineczce, narodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu. Ufną i beztroską dziewczynkę porywa Ropucha Aga, szukająca narzeczonej dla swojego syna. Calineczce szczęśliwie udaje się uwolnić, wkrótce jednak trafia na kolejnego kandydata do swej ręki. W podziemnych korytarzach jego domu nasza bohaterka natyka się na przemarzniętą jaskółkę. Ptak budzi w niej wspomnienia i tęsknoty, które pomagają jej odkryć, kim naprawdę jest. Zapraszamy dzieci od 4 roku życia do Klubu Wilkowyje. Wstęp 11 zł (rezerwacje i bilety pod nr tel.: 032 227 26 22)

Festiwal zakończy się mistrzowskim monodramem „Belfer” w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka. Sztuka  autorstwa belgijskiego dramaturga Jeana Pierre’a Dopagne’a, to historia nauczyciela wykładającego literaturę w szkole dla tzw. trudnej młodzieży. Wyreżyserowany przez Michała Kwiecińskiego spektakl pokazywany był już w kilkudziesięciu krajach na świecie, prowokując do dyskusji i stawiając wiele uniwersalnych pytań. Bilety w cenie 40 zł kupisz tutaj oraz w kasie Teatru Małego.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w Miejskim Centrum Kultury w Tychach. Wystąpią artyści z całej polski, Ci z wieloletnim doświadczeniem oraz miłośnicy teatru, prezentując się przed tyską publicznością. Wstęp na spektakle konkursowe jest bezpłatny.