Wyjątkowy koncert na Narodowe Święto Niepodległości

Wyjątkowy koncert na Narodowe Święto Niepodległości

wpis w: Aktualności | 0

JaZZ i okolice / jaZZ & Beyond improvised music festival

 

Pusz – Pąki białych róż

 

11.11.2017 / g. 19.00 Teatr Mały Tychy, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1, 43-100 Tychy

 

Wstęp wolny! Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie Teatru Małego w Tychach.

 

W dniu 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zapraszamy na koncert, dedykowany wolności. W Teatrze Małym w Tychach utalentowani muzycy młodego pokolenia postanowili upamiętnić Dzień Niepodległości według własnego pomysłu, odbiegającego od tradycyjnego jego przeżywania. Zrezygnowali z defilad, podniosłych przemówień na rzecz nowoczesnego i refleksyjnego zarazem przeżywania tego radosnego święta.

 

Podczas koncertu usłyszymy piosenki patriotyczne i ludowe z dawnych lat w nowoczesnych aranżacjach, które brzmią zaskakująco dobrze, intrygująco i ponadczasowo. Pomysłodawcą i autorem projektu PUSZ – Pąki białych róż jest Paweł Osicki – wokalista, producent muzyczny i perkusista m.in. kultowej grupy Pogodno. Do wspólnego wykonania piosenek takich jak “Pąki białych róż”, “O mój rozmarynie”, czy “Czerwone jabłuszko” zaproszeni zostali charakterystyczni wokaliści i muzycy, którzy przydali utworom bardziej osobisty charakter. Teksty niektórych utworów zostały skrócone o pewne wersy i zwrotki, aby wyraźnie podkreślić to, co w nich ponadczasowe i co buduje ich współczesną narrację. Wtóruje temu muzyka: wieloplanowa, oscylująca między alternatywą, elektroniką, jazzem, hip-hopem czy muzyką pop.

 

Zaśpiewają i zagrają:

 

Skubas – wokal, gitara;

Joanna Zawłocka – wokal;

Antoni „Ziut” Gralak – trąbka;

Tomek Ziętek – trąbka, syntezator;

Piotr Mania – fortepian;

Jacek Mazurkiewicz – kontrabas;

Paweł Osicki – perkusja, wokal.

 

Projekt dofinansowany jest ze środków budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Tychy. Projekt realizowany w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych, jest częścią obchodów Święta 11. Listopada w Tychach.