Wystawa Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego


Szczegóły wydarzenia


ttf_20171214_slide_2017_sra3

 

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wystawę i slide show (pokaz zdjęć) w Pasażu Kultury Andromeda. Pokażemy fotografie wykonane w kończącym się 2017 roku i pod koniec minionego roku, przez członków TTF-u.

Będą różne tematy i miejsca: od Tatru i Bałtyku po pejzaże włoskie i francuskie. Nie zabraknie zdjęć zrobionych w Tychach: podczas rozgrywek Euro U-21, prób orkiestry Aukso czy na planie teledysku zespołu Wiano. Będą fotografie
z najbliższej okolicy: procesja Bożego Ciała w Bielsku-Białej, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Rybniku, czarno-białe ujęcia Parku Śląskiego czy zdjęcia z biegu po hałdzie w Kostuchnie.

Licznie reprezentowana będzie fotografia przyrodnicza – takie ujęcie trafiło na plakat imprezy. Jakub Spodymek zdjęcie pary zauszników zatytułowane „Krople miłości” wykonał pod koniec maja, pływając tratwą po stawie w Małopolsce.

„Wielokrotnie wcześniej obserwowałem i fotografowałem ten gatunek perkozów podczas ich „codziennych spraw” takich jak żerowanie, odpoczynek, toki czy wychowywanie potomstwa. Nigdy wcześniej nie widziałem samego aktu kopulacji odbywającego się wśród gęstej roślinności. Tego dnia, gdy znalazłem się w wodzie przeszukując trzcinowiska, zauważyłem parę ptaków zachowujących się inaczej niż pozostałe. Samica kładła się na wodzie z wyciągniętą do przodu szyją, w pobliżu pływającego samca. Zachowanie takie jest zachęceniem samca do kopulacji. Po kilku chwilach samiec energicznie machając skrzydłami wszedł na grzbiet samicy, a ja mogłem być świadkiem tych cudownych kilku sekund
w ich życiu. Nieplanowane dopełnienie kadru stanowią zatrzymane krople wody” – mówi autor zdjęcia.

Jakub Spodymek fotografią zajmuje się od 7 lat. Tematyka, której poświęca najwięcej czasu to ptaki, krajobraz, makrofotografia oraz ludzie. Od 2014 roku jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody, a od września dołączył do TTF-u.

Wystawa w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda w Tychach (plac Baczyńskiego 2) czynna będzie od 7 listopada do 5 stycznia 2018 r. 

Slide show w sali projekcyjnej na I piętrze Andromedy odbędzie się w czwartek, 14 grudnia, o godz. 19.00. Na wystawie znajdą się 24 fotografie.

Wstęp jest wolny.

Partner: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy. Patronat

medialny: tygodnik Twoje Tychy i portal fotografuj.pl.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/282333762255947

Jeszcze w listopadzie Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na kolejny pokaz: w czwartek, 16 listopada, także w Andromedzie. Temat slide show to „Dokąd drogi prowadzą”. Członkowie TTF-u pokażą fotografie, będące swobodną interpretacją tytułu pokazu.