Wystawa online: „Martwe z natury – suplement” Cybergrafie Ryszarda Czernowa


Szczegóły wydarzenia


Głównym miejscem prezentacji wystawy w tym wyjątkowym czasie, będzie Facebook – fanpage Miejskiej Galerii Sztuki OBOK, gdzie codziennie przedstawimy  dwie nowe prace artysty. Jednocześnie zapraszamy do udziału w interaktywnej zabawie uwieńczonej ciekawą nagrodą .

Zabawa, czy bardziej „dialog interaktywny” polega na wprowadzaniu pod daną pracą komentarza do obrazu. Osoba , która przedstawi najciekawsze komentarze uzyska specjalnie przygotowaną na ten cel nagrodę od artysty w postaci obrazu – cybergrafii.

Mamy  nadzieję, że już niebawem będziemy mogli wszyscy zwiedzać i podziwiać wystawę w sali wystawienniczej naszej galerii.

Wystawa online : „Martwe z natury – suplement”  Cybergrafie Ryszarda Czernowa
Miejska Galeria Sztuki „OBOK”
Czas trwania wystawy – 8.05.2020–5.06.2020,

 

prof. UŚ dr hab. Ryszard Czernow

Artysta multimedialny. Z wykształcenia operator filmowy. Wykładowca w Szkole Filmowej im.Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików  od 1994r. Fotografią artystyczną zajmuje się od początku lat osiemdziesiątych. Prekursor twórczego wykorzystania technik cyfrowych w fotografii artystycznej. Autor wielu wystaw indywidualnych, między innymi takich jak „Cybergrafia”, „Poznałem Go”, „Mury Kazimierza”, „Bramy do…”, „Światło i kamień”, „Dygresje”, „Ostatni śnieg – przemiany”, „Świat z cegieł” „Martwe z natury”, „Obraz w kamieniu”.

Od wielu lat zajmuje się także projektowaniem graficznym. W jego projektach szczególną rolę odgrywa bardzo subiektywna autorska fotografia.

Ryszard Czernow jest twórcą plakatów do wielu filmów fabularnych między innymi takich reżyserów jak: Krzysztof Zanussi, Agnieszka Holland, Feliks Falk, Jan Jakub Kolski, Jan Kidawa Błoński oraz do spektakli teatralnych w Teatrze im.Juliusza Słowackiego w Krakowie. Jako reżyser i operator zrealizował także szereg teledysków dla kultowych polskich grup muzycznych, takich jak „Republika”, „Dżem”, „Golec uOrkiestra” „Shakin’Dudi” itd. Jest także Laureatem stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury w roku 2004