Teatr Mały Tychy – Scena Młodego Widza „Władca skarpetek”


Szczegóły wydarzenia


Zapraszamy wszystkie dzieci na inaugurację sezonu artystycznego 2020/2021, już 19 września o godzinie 14:00 i 16:00 przygotowaliśmy dla Was dwa spektakle Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu pt.: ”Władca skarpetek”. Do zobaczenia w teatrze!

Czy zdarzyło się wam kiedyś odkryć przy porannym ubieraniu, że druga skarpetka z pary zniknęła i nie chce się znaleźć? Co mogło się z nią stać? Czyżby ktoś ją na złość schował? A może nawet ukradł? Czy to krasnoludki podkradają w nocy skarpetki i robią sobie z nich czapeczki? Może zginęła w praniu, pożarta przez pralkę? A może to Władca Skarpetek?

Na te pytania musi sobie odpowiedzieć mały Jaś, który właśnie zgubił skarpetkę. By ją odnaleźć, rusza w podróż po swoim domu. Kiedy rodzice jeszcze smacznie śpią, jego własny dom okazuje się być zaczarowany. Zwykłe przedmioty zaczynają mówić, a nawet śpiewać i tańczyć. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.

„Władca Skarpetek” to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl.

19.09.2020, g. 14:00/16:00 „Władca skarpetek” /Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Scena Młodego Widza

bilety: 20/25 zł

scenariusz i reżyseria: Jacek Timingeriu

scenografia: Katarzyna Karmańska i Jacek Timingeriu

muzyka: Krzysztof Pachołek

teksty piosenek: Ewa Zielińska

występują: Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz, Filip Niżyński