Święto Wojska Polskiego w Tychach


Szczegóły wydarzenia


Choć centralne obchody Święta Wojska Polskiego odbędą się w terminie, w Tychach żołnierze świętować będą 21 sierpnia w Parku Miejskim Solidarności, gdzie jak co roku tradycyjnie będzie miała miejsce kulminacja tyskich obchodów.

Miasto Tychy, Miejskie Centrum Kultury w Tychach wraz z Wojskowym Komendantem Uzupełnień w Tychach zapraszają do udziału w Święcie Wojska Polskiego. Uroczystości rozpocznie msza święta w kościele pw. św. Marii Magdaleny na Starych Tychach (godzina 11.00) połączona ze złożeniem kwiatów pod pomnikiem Powstańców Śląskich, a następnie przemarszem ulicami miasta ulicami Bocheńskiego, Budowlanych i Edukacji do Parku Miejskiego Solidarności. To tam o 13.00 odbędzie się uroczyste wręczenie medali, mianowania na wyższe stopnie wojskowe, a także piknik wojskowy z pokazem sprzętu będącego na wyposażeniu jednostek wojskowych województwa śląskiego oraz koncertami: Presto Cantabile, Eloi, Kobiórzanie i Pan Pozor.

Współorganizatorzy:
Powiat Bieruńsko-Lędziński, Urząd Miejski w Bieruniu, Gmina Bojszowy, Chełm Śląski, Miasto Imielin, Gmina Kobiór, Lędziny, Miasto Łaziska Górne, Gmina Mikołów, Gmina Ornontowice, Miasto Orzesze, Powiat Pszczyński, Gmina Pszczyna, Gmina Suszec, FCA Poland, Jastrzębska Spółka Węglowa, RPWiK.