Spotkanie z Podróżnikiem w Klubie Wilkowyje MCK // opowiada Andrzej Pasławski


Szczegóły wydarzenia


Klub Wilkowyje MCK

Spotkanie z Podróżnikiem 

Bośnia-kraj spalonego sąsiada

opowiada Andrzej Pasławski

27.05. godz. 18.00

wstęp wolny

 

Pod koniec maja zapraszamy na Spotkanie z Podróżnikiem w Klubie Wilkowyje MCK. Będziemy gościć Andrzeja Pasławskiego, który opowie o swojej podróży do 
Bośni i Hercegowiny… Wakacje zaplanowane? Jeżeli jeszcze się zastanawiacie, to być może nasze spotkanie pomoże w planowaniu letnich wojaży.

Bośnia i Hercegowina, państwo federacyjne, istniejące od 1992 roku, którego stolicą jest słynne, oblężone w latach 90` miasto – Sarajevo. Najsmutniejsze państwo Półwyspu Bałkańskiego, do dziś naznaczone tragicznym piętnem wojny, naznaczone ruinami ponad ziemią, minami w ziemi oraz w umysłach mieszkańców tego państwa. Teren najlepiej chyba określony mianem „bośniackiego haosu”. A jednocześnie piękny, jak to Bałkany, przyrodniczo, geograficznie i geologicznie teren.
Wymarzony dla jeźdźców 4×4, pełen bezdroży, przepięknych widoków na szczytach połonin, szlaków prowadzących, zdawałoby się „donikąd”. A prowadzących w górskie jeziora, wioski zagubione w górach na wysokości niewiele mniejszej, niż Kasprowy Wierch przy śladowej liczbie turystów.
To wreszcie kraj wielu wyznań i niestety miejsce, w którym każda z tych nacji uważa  za stosowne zaakcentować swoją wyższość nad innymi.
Odwiedzimy zarówno stolicę, z jej smaczkami (stadion Kośevo, tunel nadziei), jak i najwyższe połoniny, miasta-symbole , hity turystyczne oraz miejsca, które „odkryliśmy” dla siebie, ale się nimi podzielimy!

 

Klub Wilkowyje MCK

tel.: 32 227 26 22/691 770 344

klub@mck.tychy.pl

ul. Szkolna 94