Scena TV: „Upiór w kuchni”


Szczegóły wydarzenia


Teatr Mały w Tychach zaprasza 3 listopada o godzinie 18:00, na kolejną odsłonę teatru telewizji realizowaną w ramach cyklu SCENA TV. „Upiór w kuchni” w reżyserii Janusza Majewskiego zostanie zaprezentowany w Pasażu Kultury Andromeda.

Komedia kryminalna utrzymana w klimacie czarnego humoru angielskiego wyszła spod pióra ukrywającego się pod pseudonimem Patrick G. Clark znakomitego scenarzysty i reżysera Janusza Majewskiego. Realizacja nawiązuje do złotego okresu słynnego czwartkowego Teatru Sensacji Kobra. „Upiór w kuchni” to zabawna komedia, którą cechuje mistrzowska realizacja, zwarta konstrukcja , zaskakująca puenta i świetne role. Doskonała kreacje stworzyła w niej Irena Kwiatkowska.

Zabawna komedia niesie też przewrotne przesłanie o szkodliwości oglądania telewizji. Tyle w niej teraz brutalności i frustracji, wiadomości o zbrodniach, seksie, wszelkiego rodzaju wynaturzeniach, że dystyngowane damy nie chcą jej oglądać.

Scena TV

„Upiór w kuchni” reż.  Janusz Majewski

3 listopada , g. 18:00

Pasaż Kultury ANDROMEDA, I piętro

Prowadzenie : Paweł Drzewiecki

wstęp wolny

Autor: Patrick G. Clark ( Janusz Majewski)
Reżyseria: Janusz Majewski
Realizacja: Anna Minkiewicz
Scenografia: Janusz Sosnowski
Kostiumy: Teresa Łukaszczyk
Muzyka: Jan Zawierski
Dźwięk: Małgorzata Przepiórka
Montaż: Marek Latoszewski

Obsada: Irena Kwiatkowska, Śleszyńska, Leonard Pietraszak, Stanisław Brudny, Wiktor Zborowski, Andrzej Butruk, Marek Kondrat Marek Bargiełowski, Paweł Wawrzecki , Krzysztof Kowalewski