Scena Konesera: „Wielki John Barrymore”


Szczegóły wydarzenia


W dniu 18 listopada o godzinie 18:00 Teatr Mały zaprasza Państwa, w ramach Sceny Konesera, na spektakl z udziałem Jerzego Treli pt. „Wielki John Barrymore”. Przedstawienie realizowane jest przez Teatr STU z Krakowa.

Wielki John Barrymore to tragikomedia przesiąknięta dymem i zapachem alkoholu. Sarkazm przeplata się z rozgoryczeniem, cierpienie ze szczęśliwymi wspomnieniami, śmiech z momentami zadumy. To spektakl, który po prostu trzeba zobaczyć. John Barrymore (1882-1942) –  aktor amerykański lat dwudziestych i trzydziestych,  dzisiaj kojarzony jedynie jako dziadek hollywoodzkiej gwiazdy – Drew Barrymore. Był artystą o nieprzeciętnym, wszechstronnym talencie, zasłynął nie tylko jako aktor teatralny, znakomity odtwórca ról Szekspirowskich bohaterów, ale i filmowy. Występował na scenach Broadway’u i w słynnych hollywoodzkich produkcjach (m.in. Dr. Jekyll and Mr. Hyde z 1920). Świetnie zapowiadająca się kariera Barrymore’a nie miała jednak szans na pomyślny rozwój. Nałóg alkoholowy, obyczajowe skandale, w końcu postępująca choroba i  kłopoty z pamięcią skazały Barrymore’a na przedwczesną zawodową śmierć.

W przedstawieniu STU Johna Barrymore’a gra Jerzy Trela. Dwie różne aktorskie osobowości, dwie odmienne biografie, dwa wielkie sceniczne talenty stanowią dla siebie zwierciadło. Słyszymy historię życia, pełną anegdot, poruszającą, ale i zabawną, chwilami pełną ciepła, momentami gorzką. Echem odbijają się w niej fragmenty zagranych ról i najmocniejsze ze wszystkich pragnienie – by zejść ze sceny w pełnym blasku reflektorów. Niezapomnianym.

Obsada:

JOHN BARRYMORE: Jerzy Trela

SUFLER: Aleksander Fabisiak

Twórcy:

AUTOR: William Luce

TŁUMACZENIE: Elżbieta Woźniak

REŻYSERIA: Krzysztof Jasiński

Premiera 16 maja 2013 roku

„Wielki John Barrymore” William Luce

Teatr Mały/Teatr STU /SCENA KONESERA/

18.11.2019

godz. 18.00

Teatr Mały

/ 65 zl

PROMOCJA: 110 PLN za bilet na 2 spektakle Sceny Konesera: „Wielki John Barrymore”   oraz „Edukacja Rity”  ( 27.10.2019).