Premiera Teatru DoRo w Klubie Urbanowice MCK // Scenariusz dla Lisa


Szczegóły wydarzenia

To wydarzenie zakończyło się 31 Maj 2019


doro_wydarzenie_kultura

Klub Urbanowice MCK

premiera Teatru DoRo

„Scenariusz dla Lisa”

19.05. godz. 17.30

wstęp wolny, rezerwacja miejsc

tel.: 726 261 375, urbanowice@mck.tychy.pl

 

Zapraszamy do Klubu Urbanowice MCK na premierowy pokaz przedstawienia „Scenariusz dla Lisa” w wykonaniu naszego Teatru DoRo 19 maja o godz. 17.30.

Kolejna szansa zobaczyć spektakl będzie podczas Festynu Majówkowego 31 maja w ogrodzie Klubu.  

O spektaklu:

Już Mrożek (Sławomir) wiedział, że Lis jest naturalnym wrogiem Kur, Koguta i wszelkiego drobiu. Dał wyraz temu w kilku wstrząsających jednoaktówkach ze słynną „Serenadą” na czele.
Zespół Teatralny „DoRo” z Klubu Urbanowice Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, składający się w przeważającej większości z kobiet, postanowił w przedstawieniu „Scenariusz dla Lisa” rozwiązać problem lisa ostatecznie – po pierwsze nie zapraszać go na scenę, a po drugie, jak już by się pojawił, to zastrzelić go flintą czyli strzelbą. Jak jednak będzie wygląda świat bez Lisa, czy Kogut pozostanie jeszcze Kogutem, czy Kury będą szczęśliwe? Okazuje się, że Kury popadają w marazm paskudny, Kogut jest już prawie kaput, wokół kurnika wieją wszelkie rewolucyjne i kontrrewolucyjne prądy, a rzeczywistość zaczyna się rozpadać.
W zaistniałej sytuacji reżyser postanawia ożywić Lisa, który natychmiast zabiera się do swojego niecnego procederu – bałamucenia naiwnych Kur. O ile jednak w latach młodości (czasy Mrożka) zależało mu po prostu na konsumowaniu kur, to teraz chytrus chce wszelkie kury i drobie zamienić w lisice i zaprowadzić w kurniku swoje porządki. A na koniec oznajmia: „Panie reżyserze melduję wykonanie zadania”, dodając filozoficznie: „Trzeb było uważać kto pisze scenariusz”.

Krystyna Kost, Małgorzata Połubok, Bożena Marut Ozimek, Edyta Pajda, Wiktoria Hielińska, Tadeusz Kmiecik oraz współautor tekstu i reżyser – Piotr Adamczyk.

Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Tel. 726 261 375
urbanowice@mck.tychy.pl
Klub Urbanowice MCK
ul. Przejazdowa 8