Premiera spektaklu „Linoleum”


Szczegóły wydarzenia


„Znamy się od zawsze, wychowywaliśmy się na jednym podwórku a przynajmniej w tej samej okolicy. Są wśród nas, spotykamy się w sklepie, na ulicy, w autobusie i w klubie” – tak charakteryzuje bohaterów spektaklu „Linoleum” Monika Szydłowiecka, pomysłodawca projektu realizowanego w ramach IV Tyskiego Banku Kultury. Premiera przedstawienia 16 listopada o 19.00 w Mediatece.

Monika Szydłowiecka, instruktor teatralny, animator kultury i z zamiłowania – aktorka, wraz z Michałem Czornym prowadzą nieformalną grupę teatr OdRuchu, złożony z byłych aktorów Autorskiego Teatru Ruchu WAMPA i studentów AST WTT w Bytomiu. OdRuchu łączy w swych działaniach ruch, słowo i taniec. „Linoleum” to projekt, który ma pokazać możliwości, jakie dają nieznane w Tychach formy teatralne: teatr fizyczny i taniec współczesny.

Tematyka spektaklu jest bliska większości z nas, mieszkańców miasta. „Linoleum” dotyka „szarej polskości”, ukazując w krzywym zwierciadle młodych Polaków wychowujących się na osiedlach. Skłania do refleksji, czy aby na pewno ta grupa jest zupełnie inna od nas, czy to nie ona stanowi większość społeczeństwa, przez co warto ją poznać i spróbować zrozumieć. Podczas spektaklu zastanowimy się, czy Andżela, Sebix, Żenia, Wilma, Bączita, Gimpel i Luna mają jakieś marzenia i skąd w nich tyle goryczy i wrogości, a także czy już tacy jacy są przyszli na świat, a może to właśnie świat ukształtował ich w określony sposób.

Premiera „Linoleum” odbędzie się 16 listopada o 19.00 w Mediatece XXI wieku. Dla wszystkich chętnych przewidziano także warsztaty z zakresu Polskiej Techniki Tańca Współczesnego i teatru fizycznego, które odbędą się w grudniu w Miejskim Centrum Kultury w Tychach.

Wstęp wolny – wejściówki do odebrania tuż przed spektaklem w Mediatece.

Istnieje możliwość rezerwacji miejsc: alina.bachara@mck.tychy.pl i tel. 32 327 02 90

Projekt zrealizowany w ramach Tyskiego Banku Kultury.