POLISH SOUNDS / BARANOVSKI


Szczegóły wydarzenia


Baranovski w tyskiej Mediatece. Kariera jak z filmu. Wojciech Baranowski urodził się 28 lat temu w Opocznie. W Piotrkowie Trybunalskim wchodził w dorosłość, udzielając się w szeregu lokalnych zespołów alternatywnych. Bez większych sukcesów, więc zdecydował się skoczyć na głęboką wodę: wiosną 2014 roku zgłosił się do popularnego talent show „The Voice of Poland”. Zaśpiewał „Here Comes The Sun” Beatlesów i rzeczywiście, wyszło dla niego słońce.

Do finału nie dotrwał, ale dzięki programowi zaczepił się w branży – konkretnie dołączył do electropopowego duetu XXANAXX. Koncertował z nimi i nagrywał, pisząc do szuflady utwory z myślą o własnym albumie. Kiedy je w końcu wyciągnął, podbił radio, festiwale – z Open’erem na czele – i rynek fonograficzny (nominacja do Fryderyka za debiut). Album „Zbiór” potwierdza, że to nie był przypadek, że Dawid Podsiadło musi się zacząć nerwowo za siebie oglądać

 

19.09.2020 | godz. 19:00

BARANOVSKI

POLISH SOUNDS

 

Mediateka, al. Marszałka Piłsudskiego 16 w Tychach

Bilety w cenie: 30 PLN ulgowy / 40 PLN normalny dostępne w punktach sprzedaży Ticketmaster na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym ticketmaster.pl.