Plenerowe Kino FreeLove: „Kraina miodu” (2019)


Szczegóły wydarzenia


Tym razem w Kinie FreeLove MCK pokaże film o dużym przesłaniu ekologicznym „Kraina miodu” to zderzenie świata tradycji i poszanowania przyrody z ekspansywnym, egoistycznym wykorzystywaniem natury na rzecz korzyści ludzkiej. Piękny film, który otrzymał liczne nagrody na całym świecie i wyświetlany jest na największych festiwalach filmowych w kraju i za granicą.

Film reżyserii Ljubomira Stefanova, Tamary Kotevskiej zobaczymy w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach w piątek 7 sierpnia o 20.30. Wstęp wolny – obowiązują rezerwacje.

W pięknej Macedonii, w górskiej wiosce mieszka 50 letnia Hatidze wraz ze swoją schorowaną matką. Żyją w surowych warunkach, bez dostępu do bieżącej wody czy prądu. Ich jedynym źródłem utrzymania jest miód. Tradycyjnym pszczelarstwem zajmują się od wielu pokoleń. Bohaterka kocha pszczoły, którymi zajmuje się w sposób szczególny – śpiewając im, rozmawiając i zdobywając od nich wyłącznie połowę miodu, ponieważ drugą zostawia swoim małym towarzyszom. Żyje w zgodzie z naturą, jednak pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina, która może zagrozić jej dotychczasowemu spokoju. Sąsiedzi także zajmują się pszczelarstwem, ale jakże innym od jej tradycyjnego, gdzie pszczoły to tylko poddani człowiekowi niewolnicy, produkujący miód.

Pięknie sfilmowana opowieść daje nadzieję na zmianę komercyjnego nastawienia człowieka do pszczół i natury.

„Kraina miodu” zdobyła liczne nagrody na całym świecie, w tym aż trzy na festiwalu w Sundance (m.in. główną Nagrodę Jury) oraz cztery na 16. Millennium Docs Against Gravity, m.in. Nagrodę Banku Millennium. Film otrzymał dwie nominacje do Oscara® za 2019 r. w kategoriach Najlepszy Film Dokumentalny i Najlepszy Film Międzynarodowy.

Kino FreeLove: „Kraina miodu”
piątek, 7 sierpnia 2020, g. 20.30
ogród MCK Tychy, ul. Boh. Warszawy 26
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Zapisy:
32 327 02 90 oraz w wydarzeniu na Facebooku (opcja rezerwacji miejsc)

⚠ Uwaga ⚠
Ze względu na obecną sytuację oraz aby zadbać o bezpieczeństwo własne i innych, prosimy widzów o przestrzeganie następujących wytycznych:
📣 seans dostępny tylko dla ograniczonej liczby widzów, którzy zarezerwują wolne miejsce drogą telefoniczną lub via Messenger
📣 widzowie przez cały sens obowiązani są zakrywać usta i nos (maseczką lub przyłbica)
📣 należy zachowywać dystans minimum 2 metrów od każdego z pozostałych widzów
📣 przez cały sens widzowie zobowiązani są do niezmieniania zajmowanego miejsca
📣 budynek MCK jest zamknięty, nie ma więc dostępu do toalety
📣 widzowie proszeni są o zabranie ze sobą własnych koców (koce kinowe nie będą dostępne)

Udział w wydarzeniu jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu wydarzeń dostępnego tu: https://bit.ly/MCKRegulaminUczestnictwaCOVID