Muzeum Miejskie w Tychach: Rodzice są dziećmi na drugim turnusie – spotkanie z Agnieszką Wolny-Hamkało


Szczegóły wydarzenia


Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na spotkanie z Agnieszką Wolny-Hamkało, autorką książek dla dzieci i dla dorosłych, które odbędzie się 3 września o godzinie 18.00. Wstęp wolny – obowiązuje rezerwacja miejsc.

Spotkanie z autorką książki „Rzecz o tym, jak paw wpadł w staw” (2011), zilustrowanej przez Józefa Wilkonia. Czy książki dla dzieci mogą być nie dla dzieci? Czy dzieci to dorośli, którym wolno pytać? Czy można napisać książkę dla odbiorcy „bez wieku”? Jak nie stracić młodego czytelnika, kiedy przestaje być młody? Czytanie (i rozmawianie) dla publiczności bez ograniczeń wiekowych.

Agnieszka Wolny–Hamkało – urodzona w 1979 roku we Wrocławiu, gdzie mieszka. Opublikowała powieści: „Zaćmienie” (2013), „41 utonięć” (2015), „Moja córka komunistka” (2018), „Lato Adeli” (2019) oraz dziewięć książek z wierszami. Jest także autorką kilku książek dla dzieci: m.in. „Nochal czarodziej” (2007), „Rzecz o tym, jak paw wpadł w staw” (2011), „12 miesięcy byliśmy szczęśliwi (a potem nam było już tylko wesoło)” (2019), „Gdzie jest noc” (2019), redaktorką pięciu antologii opowiadań oraz autorką sztuk teatralnych. Felietonistka „Przeglądu” i „Rymsa”. Nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Nagrody Polskiej Sekcji IBBY (otrzymała wyróżnienie IBBY za książkę „Nikt nas nie upomni”). Laureatka nagrody IBBY za „Lato Adeli” (książka roku 2019). Laureatka nagrody Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Stypendystka Literarisches Colloquium Berlin. Kuratorka literacka Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

 

Rodzice są dziećmi na drugim turnusie. Spotkanie z Agnieszką Wolny-Hamkało, autorką książek dla dzieci i dla dorosłych
towarzyszące wystawie „Raz widziałem przy niedzieli rybki srebrne trzy w kąpieli. W świecie ilustracji i rzeźb Józefa Wilkonia”
3 września (czwartek), godz. 18.00
STARY MAGISTRAT, pl. Wolności 1

prowadzi: Agata Berger-Połomska
zapisy: Agata Berger-Połomska, tel. 32 327 18 20-21, wew. 24, e-mail: a.berger@muzeum.tychy.pl
liczba uczestników ograniczona