Monodram pt. „Moskwa Pietuszki” w wykonaniu Piotra Józefa Adamczyka


Szczegóły wydarzenia


moskwa_-male-na-kulture 

Monodram pt. „Moskwa Pietuszki”

w wyk. Piotra Józefa Adamczyka

09.05.2018
Godzina 18:00

MCK Klub Urbanowice

 

Wieniedikt Jerofiejew pisząc utwór „Moskwa – Pietuszki” nazwał go poematem pseudoautobiograficznym. Został on przetłumaczony na wiele języków, a na jego podstawie powstały liczne spektakle teatralne. Piotr Józef Adamczyk również podjął się tego zadania, ponadto sam stworzył scenariusz i reżyserię monodramu, który zaprezentowany został widzom podczas festiwalu XI Tyskiego Festiwalu Mondramu MOTYF

Monodram jest opowieścią o podróży, której celem jest miejsce niemalże utopijne. Wieniczka, siedząc w pociągu jadącego z Moskwy do Pietuszek, snuje opowieści filozoficzne, czasem refleksyjne, innym razem żartobliwe. Wraz z innymi podróżnymi popija alkohol i wdaje się w dyskusję. Monodram zaskakuje bogactwem tworzyw teatralnych.

Wieniczka wykreowany przez Adamczyka potrafi widza wzruszyć, rozśmieszyć i zadziwić. Jest to postać wzbudzająca sympatię, gdyż widać w niej szczerość i autentyczność. Podróż mężczyzny jest momentami nostalgiczna, lecz zarazem zabawna, przez co nie daje nam ani chwili czasu na znużenie. 

Piotr Józef Adamczyk

„Moskwa Pietuszki”

Scenariusz i reżyseria: Piotr Józef Adamczyk

Opracowanie muzyczne: Krzysztof Ścieszka

Wstęp wolny / rezerwacja 726 261 375 (pon – pt 12:00- 16:00)