Księga Błazna Teatr Rozrywki Trójkąt w Wilkowyjach // Budżet Partycypacyjny


Szczegóły wydarzenia


wilko_teatr_wydarzenie_kultura

Rodzinny spektakl w Ogrodzie w ramach Budżetu Partycypacyjnego Miasta Tychy

Księga Błazna 

Teatr Rozrywki Trójkąt

13.06. godz. 18.00

spektakl plenerowy w ogrodzie Klubu Wilkowyje MCK

wstęp wolny, rezerwacja miejsc

tel.: 32 227 26 22/691 770 344

klub@mck.tychy.pl

 

Zapraszamy na rodzinny, plenerowy spektakl w ogrodzie Klubu Wilkowyje MCK przed wakacyjną przerwą! Odwiedzi nas Teatr Trójkąt ze swoim spektaklem:
„Księga błazna – moralitet plebejski” spektakl dla dorosłych i dzieci w ramach budżetu partycypacyjnego miasta Tychy 2019.

Księga Błazna
występują:
Beata Beling
Artur Beling
Mariusz Wasiewski
Paweł Stachowiak – minstrel

Spektakl “Księga błazna – moralitet plebejski” to rekonstrukcja późnośredniowiecznego teatru lalkowego, oparta na autorskim tekście, zawierającym elementy tradycyjnych wątków moralitetowych potraktowanych w przewrotnie zabawny sposób. Osiowa postać błazna, Figraszek, jest wpisany w funkcję bohatera popularnego, załatwiającego wszelkie kwestie za pomocą inteligencji i poczucia humoru, w przeciwieństwie do większości tradycyjnych bohaterów, rozwiązujących wszystko brutalną siłą. Na swej drodze spotyka między innymi takie postaci, jak śmierć, smok, rycerze, król, czy diabeł i z każdą nawiązuje specyficzną relację, prowadzącą do pouczającej pointy. Oprócz warstwy lalkowych form różnej wielkości, w spektaklu ważne są relacje między aktorami – Mistrzem, jego żoną Małgorzatą i uczniem Emilem. Konflikty między nimi są integralną częścią przedstawienia i okazją do komicznych scen. Całość przepleciona jest wykonywanymi z towarzyszeniem różnych instrumentów (w tym rekonstrukcyjnych), krótkimi balladami kwitującymi wiele z granych scen. Spektakl zawiera także elementy interakcji z widzami. Przedstawienie jest skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Wstęp wolny, prosimy o rezerwację miejsc.

Klub Wilkowyje MCK
ul. Szkolna 94
tel.: 32 227 26 22, 691 770 344
klub@mck.tychy.pl