Koncert kolęd w wykonaniu Koncertowej Orkiestry Dętej „POWER OF WINDS” pod dyr. Klaudiusza Janii


Szczegóły wydarzenia


11 stycznia zapraszamy na kolędowanie do dzielnicy Tychów – Urbanowic. W kościele pw. Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask usłyszymy Koncertową Orkiestrę Dętą „Power of Winds” pod dyrekcją Klaudiusza Janii.

Orkiestra powstała  pod koniec 2016 roku. Działa przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu. Obecnie liczy ok. 30 członków, w skład których wchodzą uczniowie i absolwenci zarówno szkół muzycznych II stopnia, Akademii Muzycznej oraz szkolnictwa w ruchu amatorskim.

Pomimo krótkiej działalności „Power of Winds” mogą pochwalić się wieloma sukcesami. Regularnie dają koncerty zarówno w kościołach jak i salach koncertowych.

 

Orkiestra dokonała również nagrania ścieżki dźwiękowej oraz teledysku dla festiwalu TAURON NOWA MUZYKA, na którym to festiwalu w przyszłym roku orkiestra zagra koncert. 

Założycielem oraz kapelmistrzem i dyrygentem jest Klaudiusz Jania. Obecnie jest pierwszym organistą w Bazylice Piekarskiej, a także wykładowcą na Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest ponadto trębaczem, kompozytorem, aranżerem oraz pianistą. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach na kierunku Kompozycja i Aranżacja. Na swoim koncie posiada liczne nagrania oraz koncerty zarówno w kraju, jak i za granicą. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej „Reginae Silesiae Gloria”.

Zapraszamy!

 

post_wieczory-koledowe_6